Objavte lety za najlepšie ceny

Gambie Bijilo Forest Park

Ubytovanie Gambie Bijilo Forest Park


Bijilo Forest Park v Gambii je malebné miesto, ktoré každoročne privádza stovky turistov. Okrem bohatej flóry a fauny v parku môžete navyše nájsť ubytovanie pre svoj pobyt.

Dostupné sú najmä dva druhy ubytovania – hotelové izby a apartmány. Hotely častokrát ponúkajú rôzne služby vrátane stravovania, ako aj prístup k bazénu a fitness centru, avšak sú samozrejme aj o niečo nákladnejšie ako apartmány. Na druhej strane sú apartmány často lacnejšie a samostatnejšie, ktoré vám umožnia vaše vlastné stravovanie a dokonca aj prípravu vlastného jedla, alebo aspoň kávu a ranajky.

Niektoré apartmány mávajú vlastné kuchyne, či dokonca aj miestnosti na opekačku, ktoré vám umožnia piknik v prírode. Veľa ubytovacích zariadení má v okolí najmä pláž a môžete si požičať napríklad aj bicykle alebo motorky, ktoré vám umožnia prejsť celý park.

Stravovanie v Bijilo je orientované na africkú kuchyňu, ktorá využíva množstvo exotického ovocia a zeleniny. Zatiaľ čo reštaurácie v parku sú prevažne malé a s ponukou tradičného jedla, v blízkom mestečku Serekunda nájdete širšiu ponuku – trhy s čerstvým ovocím a zeleninou, pekárne a rôzne stánky s typickými africkými jedlami. V parku je tiež možné si objednať niektoré z týchto jedál cez ubytovanie alebo si sami uvariť.

Celkový dojem z pobytu v Bijilo Forest Park môžeme označiť ako ukážku skutočnej africkej krajiny – tajomné a dokonale kombinujúce prírodu a kultúru. Pretože atmosféra samotného parku s jeho stromami, vtákmi a zvieratami je upokojujúca, čistá a pokojná, ubytovanie v Bijilo Forest Park sa zdá byť dokonalou voľbou pre tých, ktorí hľadajú klidné miesto na oddych a zároveň sa priblížia k africkým tradíciám a prírode.


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Bijilo Forest Park


1. Aké sú otváracie hodiny Gambie Bijilo Forest Parku?
- Park je otvorený pre návštevníkov každý deň od 9:00 do 17:00.

2. Koľko stojí vstup do parku?
- Vstupné do parku je 100 dalasi pre dospelých a 50 dalasi pre deti.

3. Čo si môžem v parku pozrieť?
- V parku sa nachádza množstvo druhov zvierat a rastlín, vrátane opíc, hadov, vtákov a stromov s úchvatnými koreňmi a vetvami.

4. Môžem si priniesť jedlo a pitie do parku?
- Áno, návštevníci si môžu priniesť jedlo a pitie do parku, ale je zakázané kŕmenie zvierat.

5. Je potrebné si v parku zabezpečiť sprievodcu?
- Nie, sprievodcovia nie sú povinní, ale môžu byť k dispozícii pre zaujímavé informácie o parku a jeho obyvateľoch.

6. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu parku?
- Najlepšie mesiace na návštevu parku sú zvyčajne od decembra do marca, keď je menej daždivo a teploty sú stále príjemné.

7. Sú v parku k dispozícii záchody?
- Áno, v parku sú k dispozícii záchody pre návštevníkov.

8. Ako sa dostanem do parku?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do parku, je taxi alebo súkromný dopravca. Park sa nachádza asi 20 minút od hlavného mesta Bandžulu.


Dovolenka Gambie Bijilo Forest Park


Bijilo Forest Park v Gambii - Prírodný Paradise pre dovolenku

Bijilo Forest Park v Gambii je prírodný paradise pre dovolenkových nadšencov. Tento úchvatný park pozostáva z obrovského lesa, kde sa nachádza množstvo divokej fauny a flóry. Ak sa chcete odpočívať od ruchu veľkomesta a preč od každodenných starostí, tak Bijilo Forest Park je presne to, čo hľadáte.

V Parku sa nachádza mnoho stôp a chodníkov, ktoré vedú k rôznym častiam lesa. Môžete si vychutnať prechádzky a pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. V lesnom háji sa bežne pohybujú opice, zmije a iné druhy fauny. Ak sa chcete vydať na nočnú prechádzku v parku, môžete pozorovať lučné víly alebo chameleóny. Bijilo Forest Park ponúka aj možnosť sledovania ranných vtákov a rozmanitéj flóry, ktorá obýva park.

Vo vnútri parku sa nachádza aj malý múzeum a informačné centrum, kde sa môžete dozvedieť o histórii tohto parku a jeho rôznych aspektoch. Okrem toho môžete objaviť tradičné umelcov a remeselníkov v blízkosti parku. Ak máte radi plážovú dovolenku, park sa nachádza len pár krokov od Bijilo pláže, kde si môžete užiť slnko a more.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Bijilo Forest Parku, nájdete vysoko kvalitné a cenovo dostupné hotely v okolí. Okolie parku je plné reštaurácií a obchodov, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá a nakúpiť suveníry.

Bijilo Forest Park je skutočne úžasným miestom pre dovolenkový oddych. Ponúka skvelú možnosť pre pozorovanie divokej prírody, relaxáciu a zlepšenie Vašej duchovnej pohody. Neváhajte a plánujte Vašu ďalšiu dovolenku v Bijilo Forest Parku v Gambii.


Počasie Gambie Bijilo Forest Park


Bijilo Forest Park sa nachádza na západnom pobreží Afriky v krajine Gambie. Práve v tejto oblasti sa nachádza nádherná príroda, ktorá je obľúbená pre turistov, ktorí sem cestujú najmä v zime.

Bijilo Forest Park je rezervácia so zachovanou pôvodnou prírodou, kde sa stretávajú rôzne druhy vtákov, zvierat aj rastlín. Nachádza sa tu okolo 125 druhov vtákov, ktoré turisti môžu pozorovať. Park je však najzaujímavejší pre milovníkov vtáctva, pretože tu sa stretáva viacero druhov dračích vtákov, motýlov a iných zaujímavých druhov.

Počasie v Gambii je tropické, s teplou a vlhkou klímou. Najteplejšie mesiace sú od mája do októbra, kedy teplota dosahuje v priemere 33 ° C. V tomto období môže byť vlhkosť aj vyššia ako 80%, čo pre niektorých turistov môže byť nepríjemné. Ak hľadáte menej horúce počasie, do Gambie by ste mali cestovať v období od novembra do apríla, kedy teploty sú nižšie a pohodlnejšie pre turistov.

V Bijilo Forest Park sa nachádza veľa rôznych druhov rastlín a živočíchov. Okrem dravých vtákov sa na tomto území môžete stretnúť aj so šelmami ako sú leomy alebo mangusty, ale aj so zvieratami ako sujany, šakali alebo krokodíly.

Ak chcete zažiť jedinečný zážitok v prírode Gambie, Bijilo Forest Park je skvelou voľbou pre tých, ktorí radi pozorujú vtáky a zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Tu sa môžete naučiť viac o miestnych druhoch a zároveň si užiť krásne prostredie afrického lesa.


Letenka Gambie Bijilo Forest Park


Letenka do Gámbie vás zavedie do fascinujúceho a nádherného sveta, ktorý ponúka množstvo príležitostí na objavovanie, dobrodružstvo a oddych v prírode. Jedným z miest, ktoré by ste v Gámbii nemali vynechať, je Bijilo Forest Park.

Bijilo Forest Park je prekrásny, zelený a živý park. Nachádza sa na severnej časti pobrežia a rozprestiera sa na ploche 50 hektárov. Park je populárny medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami, ktorí sa tu môžu vysporiadať s rušným mestským životom.

Park je jedným z najvýznamnejších miest pre prírodnú ochranu v celom regióne. Nachádza sa tu množstvo rastlín a zvierat, ktoré sú charakteristické pre toto územie. Park je domovom mnohých druhov vtákov, plazi a zvierat, vrátane hadov, pavúkov, opíc, jašterov a krokodílov.

Jednou z atrakcií parku je výhľad zehliace les, ktorá obsahuje mnoho kde sa dajú vidieť dvoch najlepších pozorovaní a prírodných prehliadok. Ďalšou zaujímavou atrakciou parku je pláž, kde môžete surfovať a plávať v oceáne alebo si len tak oddýchnuť v tieni palmov.

Okrem prírodných atrakcií má park aj mnoho turistických a rekreačných zariadení, ako sú turistické chodníky, kempovanie, reštaurácie a kaviarne. Turisti sem často chodia stráviť deň alebo dva, aby sa vydali na turistické trasy, ktoré ponúkajú množstvo príležitostí na objavovanie krás Gámbie.

Ak sa chystáte navštíviť Gámbiu a planujete si kúpiť letenku do Bijilo Forest Park, určite vám táto destinácia poskytne unikátny zážitok v prírode. Jeho krásy vás hlboko preniknú a uvidia ste na vlastné oči ako je svet plný nádher, ktoré stojí za objavovanie.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky