Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Paríž

Počasie Francúzsko Paríž


Počasie v Paríži, hlavnom meste Francúzska, býva zvyčajne stredne vlhké a s mírnou zimou. Letá sú teplé a suché a jesene a jari chladné a vlhké. Zima prichádza v decembri a trvá do marca, s priemernou teplotou okolo 5 stupňov Celsiusa. Počasie môže byť chladné, s občasnými mrazami a snežením.

Letá v Paríži sú teplé a slnečné, najvyššia teplota sa môže dosiahnuť 30 stupňov Celsiusa. V tejto dobe je najviac turistov, ktorí navštevujú mesto kvôli jeho krásnym miestam a pamiatkam. Avšak, letá môžu byť aj veľmi horúce a suché, takže by ste mali byť pripravení siahnuť po opalovacom kréme a chrániť sa pred slnečným žiarením.

Jesenné počasie v Paríži je chladné a vlhké, a často more. Teploty sú stále pomerne príjemné, okolo 10 stupňov Celsiusa, ale na Národný deň Francúzska, 14. júla, sa môže dostať až do 20 stupňov. Pripraviť by ste si mali na dážď, takže nezabudnite si zobrať dáždnik alebo plášť.

Jar v Paríži prinesie nielen kvitnúce záhrady, ale aj chladné a vlhké počasie, ktoré môžu trvať až do apríla. Teploty sú zvyčajne okolo 10 stupňov, ale na konci jar sa môže dostať až do 20 stupňov. V Paríži sa v tejto dobe koná aj množstvo festivalov a podujatí, takže sa určite nudiť nebudete.

Celkovo Paríž ponúka variabilné počasie, v závislosti od ročného obdobia. Preto by ste si mali byť pri plánovaní svojej návštevy vedomí toho, aké počasie očakávať. Ste pripravení objaviť krásy Paríža za každého počasia?


Letenka Francúzsko Paríž


Ak sa rozhodnete navštíviť Paríž, jedno z najnavštevovanejších miest na svete, určite potrebujete nájsť vhodnú letenku. Preto sme sa rozhodli napísať tento článok, aby sme vám pomohli nájsť správnu letenku do Francúzska.

Po prvom pohľade na ceny leteniek na Paríž môže byť veľa z nás odstrašených. Avšak existujú spôsoby, ako ušetriť a získať za letenky nižšie ceny. Jedným z týchto spôsobov je plánovať svoju cestu dopredu a rezervovať si letenku aspoň tri mesiace pre dopredu. Ďalším spôsobom je sledovať ponuky a zľavy, ktoré sa často objavujú na internete.

Ak sa rozhodnete lietať s nízkonákladovými spoločnosťami, ako napríklad Ryanair alebo EasyJet, môžete ušetriť ešte viac peňazí. Avšak, buďte opatrní, pretože tieto spoločnosti často majú prísne pravidlá pre batožinu a môžu byť zdrojom ďalších poplatkov.

Rovnako dôležité je vybrať správny termín cesty. Najdrahšie letenky sú často v čase prázdnin alebo počas najväčších turistických udalostí v Paríži. Ak je to možné, skúste cestovať v predsezónnom alebo mimosezónnom období.

Existuje niekoľko letísk, kam sa môžete dostať do Paríža, ako napríklad Letisko Charlesa de Gaulla alebo Orly. Zvoľte letisko, ktoré je pre vás najvhodnejšie a pohodlné.

Na záver je vždy dôležité vybrať si spoľahlivú leteckú spoločnosť a zabezpečiť si letenku s primeranou kvalitou služieb. Takže, ak sa budete riadiť týmito tipmi, určite nájdete pre seba vhodnú letenku do Paríža a budete môcť zažiť niečo skutočne nezabudnuteľné.


Ubytovanie Francúzsko Paríž


Francúzsko a Paríž sú pre mnohých turistov jedným z najobľúbenejších miest k návšteve. Táto metropola ponúka množstvo zaujímavostí a atrakcií, a preto je dôležité mať zabezpečené kvalitné a pohodlné ubytovanie.

V Paríži sa nachádza množstvo rôznych typov ubytovania, od najlacnejšieho hostelu po najluxusnejšie hotely. Pre turistu je dôležité zvoliť si ubytovanie, ktoré bude nielen príjemné, ale aj v blízkosti turistických atrakcií, čím sa ušetrí na cestovaní.

Pre tých, ktorí si chcú užívať starobylé mesto v jeho celej kráse, ponúka sa ubytovanie v historickej časti mesta. Tu sa nachádzajú krásne hotely a penzióny s romantickou atmosférou a výhľadom na najkrajšie pamiatky Paríža.

Pre tých, ktorí preferujú moderný luxus, je najlepšou voľbou ubytovanie v blízkosti Champs-Élysées. Tu sa nachádzajú niektoré z najznámejších hotelov v Paríži, ktoré sú vybavené najmodernejšou technológiou a ponúkajú plnú kvalitnú službu.

Po dlhom dni strávenom objavovaním miesta mesta si turisti môžu užiť dobré jedlo a pitie v miestnych reštauráciách a kaviarňach, ktoré sa nachádzajú v blízkosti ich ubytovania. Okrem toho sa môžu vybrať na prechádzku v noci, aby videli záhadné krásy osvetlenia Paríža.

V Paríži je dôležité si zabezpečiť kvalitné ubytovanie. Vybrať si správne miesto na prenocovanie môže urobiť vašu cestu ešte príjemnejšiu. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si zvolíte, nezabudnite sa pustiť do objavovania krás, ktoré Paríž ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Paríž


1. Ako sa volá národné jedlo v Paríži?
- Národné jedlo v Paríži neexistuje, no jedlá ako bagety, croissanty, quiche, escargots a boeuf bourguignon sú typické pre francúzsku kuchyňu.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Paríža?
- Mnoho ľudí si vyberá jeseň a jar, keď je počasie príjemné a turistov nie je tak veľa. Leto býva horúce a množstvo turistov hromadí v hlavnej turistickej sezóne.

3. Predávajú sa v Paríži suveníry?
- Áno, okrem neuveriteľných pamiatok sa v Paríži môže kúpiť množstvo suvenírov. Od Eiffelovej veže po rôzne drobnosti ako magnety, pohľadnice a tričká.

4. Koľko stojí lístok na vstup na Eiffelovu vežu?
- Cena vstupenky na Eiffelovu vežu sa líši v závislosti od toho, na ktorú úroveň veže chcete ísť a či si chcete rezervovať lístok vopred. Ceny sa pohybujú medzi 10 a 25 eurami.

5. Čo by som mal navštíviť v Paríži okrem Eiffelovej veže?
- Tipy na miesta v Paríži, ktoré by ste nemali vynechať, sú napríklad Louvre, katedrála Notre Dame, bazilika Sacré Coeur, múzeum Orsay a Latinská štvrť.

6. Ako môžem cestovať mestom?
- V Paríži je mnoho možností, ako sa pohybovať po meste. Metro, autobusy, taxislužby a prechádzky sú najbežnejšie.

7. Aké je oficiálne hlavné mesto Francúzska?
- Oficiálne hlavné mesto Francúzska je Paríž.

8. V Paríži hovoria aj anglicky?
- Veľa ľudí v Paríži hovorí anglicky, a tak by mali byť problémy s komunikáciou minimálne. Avšak znalosť základov francúzštiny by mohla pomôcť.

9. Kde môžem zmeniť peniaze v Paríži?
- Existuje množstvo bánk, ktoré ponúkajú možnosti meniť peniaze na eurá. Väčšina ubytovacích zariadení má tiež zariadenie na menenie peňazí.

10. Koľko stojí jednodňová prehliadka Parížom?
- Cena prehliadky Parížom môže byť rôzna v závislosti od spoločnosti, ktorá ju ponúka, ale bežne sa pohybuje na sume od 50 do 100 eur na osobu.


Dovolenka Francúzsko Paríž


Francúzsko a hlavne Paríž sú jedny z najobľúbenejších miest na svete, kam mnohí ľudia túžia cestovať. V tomto článku sa dozviete, prečo by ste mali uvažovať o dovolenke v tomto krásnom kúsku Európy.

Paríž, mesto svetiel a lásky, je pre známe svojou Nevestou, Eiffelovou vežou, ktorá každoročne privíta milióny turistov. Na vrchole tejto veže môžete vidieť celý Paríž a jeho krásu. Toto mesto je tiež pokladnicou pre najznámejšie pamiatky, ako Notre-Dame, Louvre, alebo slávny Champs-Élysées.

Pre tých, ktorí majú radi gastronómiu, nenájdu lepšie miesto ako Paríž. Všade, kde idete, môžete nájsť reštaurácie s umením čarovania gurmánskych jedál a s vynikajúcimi francúzskymi víkendami. Paríž je tiež domovom pre niektoré z najlepších cukrární na svete, ktoré sú známe svojimi macarónmi, éclairs a krémy.

Okrem svojich krásnych pamiatok a jedál, Paríž je tiež miestom pre módne nadšencov. Svetský kozmopolitný štýl si pripisuje mená ako Louis Vuitton, Chanel, alebo Yves Saint Laurent. V centre mesta sa nachádza celý rad obchodov, kde môžete nájsť to správne šaty na spoločenské udalosti alebo to, čo potrebujete na neformálne nákupy.

Ak hľadáte relax a chcete sa vydýchnuť, Paríž má pre vás aj možnosti. Môžete sa vydať na prechádzku v parku Tuilleries, ktorý sa nachádza len niekoľko krokov od Louvre. Park sa nazýva najkrajšími parkmi v meste a ponúka nádherný výhľad na Seinu. Toto miesto je tiež obľúbené pre dieťaťom, kde sa môžu hrať a pozerať na postavičky z ich obľúbených rozprávkov.

Paríž a jeho krása a vášeň sú dôvodom, prečo si veľa ľudí vyberá dovolenku v tomto krásnom meste. Pre vnútorný oddych, pre divoké noci, alebo pre veľké nákupy, Paríž má pre každého niečo, čo túži. Ak sa potrebujete vyhnúť každodennému životu a stráviť niekoľko dní plných zábavy a oddychu, určite by ste mali uvažovať o dovolenke v Paríži.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky