Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Nîmes

Ubytovanie Francúzsko Nîmes


Francúzsko, krajina plná histórie a krásneho vidieka, je obľúbenou turistickou destináciou pre mnohých. Nîmes, mesto v jižnej Francúzsko, je jedným z tých kúskov tohto krásneho krajinného územia. Mesto neponúka len pamiatky a múzeá, ale aj niekoľko druhov ubytovania pre návštevníkov, ktorých si môžete vybrať podľa vašej obľúbenosti a rozpočtu.

Mesto ponúka širokú škálu hotelov s rôznymi cenami, vybavením a miestom umiestnenia. Pre tých, ktorí hľadajú niečo lacnejšie, ponúka Nîmes mnoho hosteľí a penziónov, ktoré sú čisté, komfortné a pohodlné ubytovanie v blízkosti centra mesta.

Jedným z najznámejších a najluxusnejších hotelov v Nîmes je Hôtel & Spa Vatel. Nachádza sa v historickom meste a ponúka nádherný výhľad na mesto z terasy. Hotel ponúka tiež obľúbený bazén, ktorý spestrí každý deň a tiež vynikajúci wellnes a posilňovňu.

Ak si radšej užívate atmosféru prírody, potom je kempovanie optimálnou možnosťou. K dispozícii sú mnohé kempy, ktoré sú vybavené úrovňou a ocenia aj návštevníci s väčšími nárokmi. Medzi populárne kempy v Nîmes patrí napríklad Camping de l’Olivier alebo Camping Municipal les Bois de ESPEISSES.

Keď sa rozhodnete pre ubytovanie v Nîmes, neexistuje problém s prístupom k historickým pamiatkam a zaujímavostiam ako je rímsky amfiteáter, horolezecká stena neďaleko starého mesta či Jardins de la Fontaine. Je tiež niekoľko kaviarne z ktorých si môžete vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje alebo mať prechádzku po centru a ísť obdivovať krásy architektúry.

Nîmes, je miesto s nekonečnými možnosťami pre vaše dovolenkové plány. Nezabudnite si vlastné zážitky z vášho pobytu v mestech takýchto kvalít. Asi nebude ľahké si vybrať z mnohých úžasných miest, ktoré mesto ponúka. Ale keď raz vyberiete to správne ubytovanie, bude to úžasné miesto pre vašu dovolenku.


Dovolenka Francúzsko Nîmes


Francúzska rieka Rhôna protína cez mesto Nîmes, ktoré sa nachádza v regióne Occitanie. Nîmes je mesto s bohatou históriou a kultúrou a je jedným z najkrajších miest na juhu Francúzska, ktoré stojí za návštevu.

V Nîmes sa nachádza niekoľko sviatostánkov, ktoré sa vynímajú svojou architektúrou a históriou. Najznámejším z nich je koloseum, úžasná stavba z 1. storočia pred Kr. Kde sa uskutočňovali rôzne zábavy, vrátane gladiátorských bojov, zápasov s divou zverou, ale aj koncertov. V súčasnosti sa v tomto amfiteátri konajú rôzne festivaly, ako je napríklad vínny festival.

Turistickou atrakciou v Nîmes sú aj antické a rímske pamiatky, ako je Fontaine Gardens, rímsky akvadukt a chrámy. V meste sa tiež nachádza múzeum s množstvom artefaktov a artefaktov z rímskej éry.

Nîmes ponúka aj krásne parky a záhrady, ktoré sa obklopujú mesto. Najkrajšie z nich je Les Jardins de la Fontaine, kde sa môžete prechádzať, relaxovať a obdivovať krásne fontány a sochy.

Mesto sú tiež známe rôznymi festivalmi, najmä Feria de Nîmes, ktorá sa koná každoročne v júli. Počas tohto festivalu sa mesto premení na miesto plné farieb, kde sa uskutočňujú corrida a súťaže v bullfightingu, ako aj súťaže v tancoch a hudbe.

Ak sa chcete zrelaxovať a užiť si plávanie, nemusíte sa dostať ďaleko od mesta. V blízkosti Nîmes sa nachádza množstvo krásnych pláží, ako sú Pláž Les Saintes-Maries-de-la-Mer a Pláž La Grande-Motte.

Dovolenka v Nîmes je ideálnou príležitosťou na spoznanie rímskej histórie a kultúry Francúzska, ale aj na oddych. Je to miesto plné príjemných zážitkov a krásnych miest k návšteve. Preto ak sa chcete cítiť ako v starovekom Ríme, Nîmes je miesto, ktoré musíte navštíviť.


Letenka Francúzsko Nîmes


Francúzsko je nádhernou krajinou s množstvom krásnych miest. Ak hľadáte destináciu na svoju nasledujúcu dovolenku, Nîmes by mohlo byť ideálne miesto pre vás. Letenka do Nîmesu by mohla byť vaším dokonalým začiatkom dovolenky.

Nîmes je pôvabné mesto s bohatou históriou v južnej Francúzsku. Môžete si tu prechádzať úzkymi uličkami, prechádzať sa po okolí krásnych fontán alebo obdivovať architektúru ako napr. rímske amfiteátre Arena, ktorému prisudzujú rovnako štruktúru ako Koloseum v Ríme.

Okrem toho má Nîmes mnoho ďalších zaujímavostí a pamiatok, ktoré by ste mali navštíviť. Au Jardin de la Fontaine, jeden z najstarších a najväčších parkov v Európe, ponúka perfektnú atmosféru na prechádzky. Pokochajte sa krásnymi fontánami a záhradami a objavte kamenné zvyšky z rímskeho obdobia.

Ďalšími zaujímavosťami sú Moulin de Daudet, starý väzenský objekt, ktorý je teraz starostlivo zrekonštruovaný a slúži ako kultúrne centrum a múzeum, Chateau de Nages, vinárstvo, kde môžete ochutnať francúzske vína, a le Grau-du-Roi, krásna plážová oblasť v blízkosti mesta.

Ako dostať do Nîmesu? Existuje mnoho možností ako to urobiť. Môžete cestovať autom, vlakom alebo autobusom, ale najrýchlejšou a najjednoduchšou možnosťou je využiť letenky. Z Bratislavy do Nîmesu trvá let asi 2 hodiny a 40 minút.

Ak sa rozhodnete pre letenku, nemusíte sa obávať vysokých cien. Existuje množstvo lacných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Nîmesu, ako napr. Ryanair, Wizz Air alebo Vueling. Podľa toho, ako sa rozhodnete cestovať, cena letenky sa môže pohybovať okolo 50 až 150 € na osobu.

Vzhľadom na to, že Nîmes je populárnou turistickou destináciou, odporúčame si letenky rezervovať čo najskôr, aby ste získali najlepšiu cenu.

V Nîmese si môžete užiť pohodlnú a relaxačnú dovolenku, ktorá vám poskytne kupe zábavy a kultúry. Bez ohľadu na to, či sa chystáte cestovať so svojou rodinou alebo priateľmi, Nîmes vás určite nesklame. Lacné letenky do Nîmesu môžu byť vaším prvým krokom na ceste k nezabudnuteľnej dovolenke v južnom Francúzsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Nîmes


Q: Ako sa dostanem do Nîmes?
A: Nîmes je mesto v južnej Francúzsku, ktoré je dostupné vlakom, autobusom alebo automobilom. Najbližšie letiská sú Montpellier a Nîmes, pričom z Montpellier je k dispozícii pravidelné vlakové spojenie.

Q: Čo môžem vidieť a robiť v Nîmes?
A: V Nîmes je množstvo historických pamiatok, ako je rímsky amfiteáter, Maison Carrée, rímske kúpele a Temple de Diane. Návštevníci sa tiež môžu prechádzať popri elegantných parkoviskách v centru mesta, ako aj obdivovať fontány a ďalšie stavebné pamiatky.

Q: Aké sú kulinárske špeciality v Nîmes?
A: V Nîmes sa nachádza viacero reštaurácií s tradičnou juhoeurópskou kuchyňou. Vyskúšať by ste mali napríklad závitky zardent, chlapíkov salát, brandáš a vínový chlieb.

Q: Kedy je najlepší čas na navštívenie Nîmes?
A: Najlepší čas na návštevu Nîmes je od mája do septembra, keď sa teploty pohybujú od 20 do 30 stupňov Celsia a slnko svieti intenzívne. V lete sa tiež koná množstvo podujatí a festivalov.

Q: Kde si môžem prenajať auto v Nîmes?
A: V Nîmes sa nachádza niekoľko pobočiek autoprenájmových spoločností, ako napríklad Avis, Europcar a Hertz, ktoré ponúkajú prenájom áut priamo na letisku. Prevádzkovateľ Uber má tiež k dispozícii službu UberX v tomto regióne.


Počasie Francúzsko Nîmes


V Nîmes, meste na juhu Francúzska, sa môže v lete očakávať počasie s vysokými teplotami a nízkou vlhkosťou, zatiaľ čo v zime tu môže byť chladnejšie, no stále príjemné.

Leto v Nîmes je známe svojimi extrémnymi horúčavami, pričom v júli a auguste sa teploty často pohybujú okolo 30 °C a skoro vôbec neprší. Najvyššia nameraná teplota v Nîmes bola 40°C. Miestni ľudia sa tomu prispôsobujú a viac času trávia v interiéri alebo v tieni. V letných mesiacoch sa teda odporúča nosiť jemnú a priedušnú odev, okuliare na slnko a často si dopĺňať tekutiny.

Zima v Nîmes je na druhej strane mierna, ale aj tu môže byť výnimočne chladno. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo 10 ° C. Najnižšia nameraná teplota bola -5°C. Väčšina turistov si zvolí návštevu mesta v jarných mesiacoch alebo v jeseni, keď sú teploty príjemnejšie a okrem toho mesto ponúka mnoho zaujímavých kultúrnych a historických miest na objavovanie.

Ak sa chystáte do Nîmes, nezabudnite si skontrolovať predpoveď počasia, najmä ak tam smerujete počas horúceho leta alebo chladnej zimy. Mesto sa nachádza v miernom podnebnom pásme, ale aby ste sa nechali prekvapiť extrémnym počasím, treba byť vždy pripravený.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky