Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Lyon

Počasie Francúzsko Lyon


Francúzske mesto Lyon je známe pre svoju krásnu architektúru, kultúrne dedičstvo a chutnú kuchyňu. Avšak, aby sme si užili tieto veci, musíme vedieť, ako bude počasie.

Lyon má teplé a vlhké letá, ktoré sa počas obdobia od júna do augusta vyčnievajú s maximálnymi teplotami až do 30 ° C. Tieto teplé dni sú ideálne na prechádzky po meste a objavovanie množstva kultúrnych pamiatok v Lyonu. Pri teplote 30 ° C však budete potrebovať niekoľko pitných fliaš s vodou.

Jeseň v Lyone je veľmi mieromladená a príjemná. Prechodný jeseň sa začína v septembri a pokračuje až do novembra. Očakávajte teploty medzi 10 a 20 ° C. Tento mierumilovný ročný obdobie je ideálny na prechádzky za krásneho počasia, ktoré už nie sú tak horúce. V noci sa teploty mierne znížia, takže si vezmite niečo, aby ste si zahriali.

Zima v Lyone prekvapí mrazivým počasím a teplotami, ktoré sa pohybujú medzi +5 a -5 ° C. V januári a februári môže snežiť a vytvárať veľmi krásne zimné scény, ktoré si môžete užiť na prechádzke po okolí. Na tieto dni si vyberte teplé a dobre izolované oblečenie, aby ste sa vyhli prechladeniu.

Jar v Lyone začína v marci a pokračuje do mája. Počas jarných mesiacov sa teploty medzi 10 a 20 ° C. Kvety na oknách a zelené stromy robia mestskú atmosféru príťažlivou a živou. Tento ročný obdobie je ako stvorené pre rodinné prechádzky v parkoch a záhradách mesta.

V Lyone regulérne sneží od decembra do marca. Najčastejšie sneženie sa vyskytuje v januári. Letá sú teplé a mokré a jeseň je mierumilovná s miernymi teplotami. Zima je krásna a chladná, no všetky ročné obdobia majú svoje čaro v meste Lyon. Takže, v závislosti od ročného obdobia, ktoré preferujete, si môžete vybrať, kedy si užijete tieto krásy v tomto nádhernom francúzskom meste.


Dovolenka Francúzsko Lyon


Dovolenka Francúzsko Lyon: Prekrásne mesto na juhu Francúzska

V južnom Francúzsku sa nachádza krásne mesto Lyon, ktoré je považované za jedno z najdôležitejších kultúrnych a historických miest v krajine. Lyon návštevníkom ponúka množstvo pamiatok, ktoré sú dokonalou kombináciou moderného a histórického, a takisto aj jedinečným zážitkom pre gurmánov vďaka svojmu vynikajúcemu množstvu reštaurácií a kaviarní.

Zaujímavosti v Lyone

Medzi najväčšie atrakcie Lyónu patrí katedrála Notre-Dame de Fourviere, ktorá neprehliadnuteľne dominuje mesto a ponúka úžasné výhľady na okolie. Ďalšou populárnou atrakciou sú antické ruiny amfiteátra Gallo-Roman, ktoré sú považované za jednu z najvýznamnejších historických pamiatok v meste. Okrem toho si návštevníci môžu prezrieť aj množstvo múzeí, galerií a historických budov.

Gurmánske zážitky v Lyone

Okrem historických pamiatok je Lyon prezentovaný aj ako jeden z hlavných gastronomických centier Francúzska. Kuchyňa Lyónska ponúka návštevníkom množstvo kulinárskych zážitkov vďaka svojim jedinečným chutiam a výhradnému použitiu regionálnych produktov. Tradičné jedlá Lyónska sú napríklad cervené víno Beaujolais, šalát z klenotnice, domáci chlieb, čokoláda Toblerone alebo ovocné koláče.

Veľké množstvo kaviarní v centre mesta ponúka návštevníkom lahodné občerstvenie včetne najlepších sladkostí Lyónu - macarons. Lyón je tiež mestom lakotníkov a vinárskych tradícií, obsahuje veľa vinných záhrad (Burgundy) a drahých čokoládových prodejnách v centre mesta.

Doprava v Lyone

Lyón je známy ako jeden z najmodernejších a najrýchlejších miest v Európe. V meste môžete použiť rôzne spôsoby dopravy, vrátane metra, áut, autobusov, tramvají a bicyklov. K dispozícii sú aj menšie elektrické vozidlá, ktoré sú ideálne pre krátke výlety.

Lyón sa nachádza v blízkosti najväčších mestských centier Francúzska, ako sú Paríž a Marseille, takže sa môžete ľahko dostať do ostatných častí krajiny na autobusoch alebo vlakoch. Letiská v kaseli Lyon Saint-Exupery sú ideálne pre lety do celej Európy a mimo kontinentu.

Najlepší čas na návštevu Lyónu

Počas celého roka môžete navštíviť Lyon. V lete sú teploty v Lyónu teplo a vačšina turistov navštívi Lyon v lete - od júna do augusta. V zime sú teploty chladné a večer môže byť zima. Avšak v zime sú iba málo turistov v Lyónu a hotelové ceny sú lacnejšie. Najlepšie obdobia na návštevu sú preto jarné a jesenné mesiace, kedy sú teploty primerané a menej turistov.

V záverečnom hodnotení, Francúzske mesto Lyon ponúka návštevníkom nespočetné množstvo pamiatok, ktoré stoja za záznam v pamäti, nezabudnuteľné gurmánske zážitky a jedinečné dobrodružstvá, ktoré návštevníkom nechýbajú počas ich pobytu. Ak plánujete dovolenku v srdci Francúzska, nezabudnite si dať mesto Lyon do svojho zoznamu miest, ktoré si chcete pozrieť.


Letenka Francúzsko Lyon


Letenka do francúzskeho mesta Lyon ponúka možnosť preskúmať krásy juhovýchodnej Francúzskej krajiny a zároveň sa dočkať nádherných historických a kultúrnych pamiatok.

Lyon je druhé najväčšie mesto v krajine, ktoré sa nachádza na rieke Rhône. Je to miesto, ktoré krásne spája modernej architektúru s bohatou históriou a umením. Je to aj centrum francúzskej gastronómie a jedno z najdôležitejších miest pre kulinárske turizmus.

Keďže Lyon je veľké mesto, ponúka širokú škálu ubytovania pre všetky typy návštevníkov. Súkromné apartmány, hostely a exkluzívne hotely v mnohých častiach mesta ponúkajú rôzne možnosti na výber.

V meste sa nachádza množstvo historických pamiatok, ako je katedrála Notre-Dame-de-Fourvière, ktorá je jednou z najkrajších sakrálnych stavieb v Európe. Pri prechádzke cez staré mesto sa môžete dozvedieť veľa informácií o histórii mesta, ktoré bolo založené v roku 43 pred naším letopočtom.

Okrem toho môžete navštíviť aj množstvo galérií a múzeí, v ktorých nájdete umelecké diela od svetoznámych a miestnych umelcov. Môžete sa tiež vybrať do mnohých parkov a záhrad, ktoré sú rozmístene po celej oblasti. Najkrajšie parky sú botanická záhrada a Parc de la Tête d'Or.

Lyon je tiež známy svojou gastronómiou a počíta s viac ako 2000 reštauráciami. Môžete ochutnať tradičné francúzske pokrmy, ako je "Coq au vin" a "Ratatouille", ale aj špeciálne miestne dobroty, ako sú "Andouillette" alebo "Quenelles".

Pri kúpe leteniek do Lyonu si treba pozrieť rozvrh letov a ceny v rôznych sezónach. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti na letisku odletu a trvaní letu.

V každom prípade, návšteva Lyonu je určite jednou z tých, ktoré si budete pamätať na celý život. Toto mesto má všetko, čo sa od Francúzska očakáva - historické a kultúrne pamiatky, kuchyňu známu celosvetovo a krásy francúzskej prírody.


Ubytovanie Francúzsko Lyon


Francúzske mesto Lyon je jedným z najväčších turistických miest v krajine, a preto má obrovskú ponuku ubytovania. Pre tých, ktorí sa plánujú ubytovať v Lyone, je dôležité poznať rôzne možnosti ubytovania v tejto oblasti.

1. Luxury hotely

Lyonské hotely sú známe svojou luxusnou atmosférou a málokedy sa nájde niečo pekné za rozumnú cenu. Pre tých, ktorí si chcú dopriať luxusné ubytovanie, existuje väčšie množstvo možností. Napríklad La Cour des Loges, kde sú ponúkané luxusné apartmány s terasami, spa a bazénom. Inou možnosťou je Okko Hotels, kde hľadáte moderné, trochu menšie izby, ktoré však majú napríklad veľké okná s nádhernými výhľadmi na mesto.

2. Apartmany

Apartmány sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma. Je to ideálny spôsob, ako si užiť pohodlie a slobodu ubytovania. Výhodou apartmánov je, že poskytujú samostatné ubytovanie s vlastným kuchynským kútom. Takže si môžete variť a hlavne ušetriť peniaze pri jedle. Ak hľadáte niečo z akejsi kategórie, apartmány sú ideálnym riešením.

3. Hostely

Hostely sú pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom. V Lyone nájdete viacero hostelov sú veľmi cenovo dostupné a ponúkajú základné ubytovacie zariadenia. Napríklad, si môžete vybrať z čistých a jednoduchých izieb ponúkaných v Résidence Universitaire Internationale, čo vám pomôže ušetriť na ubytovaní, aby ste si mohli užiť Lyon plne.

4. Airbnb

Si chcete užiť lokalitu Lyonu, ale zároveň pobyt podľa svojich predstáv? Vyskúšajte Airbnb. Ponúkajú viacero ubytovacích možností, vrátane celých bytov a izieb, ktoré sú dekorované v mnoho rôznych štýloch a sú dostupné v každej cenovej kategórii.

Francúzske mesto Lyon ponúka množstvo možností ubytovania pre turistov a návštevníkov, ktorí sa chcú cítiť pohodlne a doma. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, môžete si byť istí, že Lyon vám poskytne dokonalú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Lyon


1. Aká je najlepšia doba pre návštevu Lyonu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Lyonu je od apríla do septembra.

2. Koľko stojí lístok na verejnú dopravu?
Odpoveď: Lístky na verejnú dopravu stojia od 1,90 € do 3 € v závislosti od dĺžky cesty.

3. Kde je najlepšie vyraziť na nákupy v Lyonu?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Lyonu sú štvrť Presqu'île a pôvodné trhy Halles de Lyon – Paul Bocuse.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Lyonu?
Odpoveď: Medzi hlavné turistické atrakcie v Lyonu patrí katedrála Notre-Dame de Fourvière, bazilika Saint-Martin d'Ainay, staré mesto Vieux-Lyon, muzeum Gallo-Romains a park Tête d'Or.

5. Aké sú tradičné lyončianske jedlá?
Odpoveď: Tradičné lyončianske jedlá sú napríklad črievkové jedlá a špeciality z vlašských orieškov, ako napríklad lyončianske dezerty a zákusky.

6. Má Lyon nejaký významný futbalový klub?
Odpoveď: Áno, Lyon má jeden z najlepších futbalových klubov vo Francúzsku, Olympique Lyonnais.

7. Aké možnosti nastávajú pre turistov v prípade zlého počasia?
Odpoveď: Keďže Lyon má veľa vnútorných múzeí a histórie, turisti v prípade zlého počasia môžu navštíviť tieto zaujímavé miesta. Taktiež, v prípade daždivého počasia, turisti môžu relaxovať v niektorom z mnohých mníchov čajovníkov v Lyonu.

8. Aké sú možnosti dopravy z letiska do centra mesta?
Odpoveď: Dostupné možnosti dopravy z letiska do centra mesta sú autobus, taxi alebo vlak. Cena a čas cestovania sa líšia podľa vybranej možnosti dopravy.

9. Môžu turisti navštíviť lyžiarske strediská v okolí Lyonu?
Odpoveď: Áno, v okolí Lyonu sa nachádza mnoho lyžiarskych stredísk, vrátane stredísk Les 7 Laux, Chamrousse a Méribel.

10. Je potrebné ovládať francúzštinu na návštevu Lyonu?
Odpoveď: Nie je nevyhnutné ovládať francúzštinu na návštevu Lyonu, avšak znalosť niektorých základov a fráz môže byť užitočná. Väčšina hotelov, reštaurácií a obchodov hovorí anglicky.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky