Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Avignon

Dovolenka Francúzsko Avignon


Dovolenka v Avignone v južnej Francúzsko je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu kultúry, histórie, vynikajúcej gastronómie a nádherného prírodného prostredia. Avignon sa nachádza v oblasti Provence-Alpes-Côte d'Azur, kde nájdete krásne pláže, fascinujúce hory a niektoré z najlepších viníc vo Francúzsku.

Návšteva Avignonu by mala začať v histórickej časti mesta, ktorá patrí na zoznamov svetového dedičstva UNESCO. Tu nájdete nádhernú pažáciovú palác, ktorý mal kedysi slúžiť ako sídlo pápežov v 14. storočí. Palác je dnes otvorený pre verejnosť a turisti si môžu prezrieť jeho rôzne sály, kaplnky a nádherný, dobovo zariadený interiér. Okrem toho na vás čaká množstvo múzeí a galérií, kde sa oboznámite s históriou a kultúrou mesta.

Po prehliadke kultúrnych pamiatok sa vydajte do mesta, aby ste ochutnali niektoré z miestnych kulinárskych špecialít. V Avignone nechýbajú reštaurácie s príjemnou atmosférou, kde si môžete pochutnať na grilovanom mieste, osolených syroch a domácich dezertoch. Milovníci vína by mali určite navštíviť niektorú z mnohých vinární, ktoré ponúkajú niektoré z najlepších víno produkovaných v okolí.

Dovolenka v Avignone nie je kompletná bez návštevy okolitého prírodného prostredia. Nádherné okolie ponúka prechádzky po krásnych olivových hájoch, cyklistické túry po okolitom kraji a výlety na nedotknuté pláže na pobreží. Môžete sa tiež pokochať panoramatickým výhľadom na mesto z Pont d'Avignon, ktorý sa stal aj ľudovou piesňou.

V Avignone je počas celého roka množstvo festivalov a podujatí, vrátane Festivale d'Avignon, ktorý je jedným z najprestížnejších festivalov divadla na svete. Ak sa rozhodnete pre návštevu v lete, posledný týždeň v júli a prvý týždeň v auguste sú určite obdobím, kedy treba lôžko v hoteli rezervovať vopred.

Celkovo Avignon ponúka skvelú kombináciu kultúry, histórie, vynikajúcej gastronómie a nádherného prírodného prostredia. Preto, ak hľadáte dovolenku v južnej Francúzsku, Avignon by mal byť na vrchole vašeho zoznamu.


Letenka Francúzsko Avignon


Ak plánujete navštíviť Francúzsko, určite nezabudnite zahrnúť Avignon do vašich cestovateľských plánov. Okúzľujúce mesto je obklopené historickými hradbami a je známe pre svoju katedrálu Notre-Dame-des-Doms a Palais des Papes, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Zatiaľ čo návštevníci tu prídu na chuť nádherným výhľadom na rieku Rhônu a upokojujúcim zážitkom v záhradách Rocher des Doms, turistické atrakcie tejto oblasti sa však neobmedzujú len na tieto pamiatky.

Najprv si však musíte vybaviť letenku do Avignonu. Našťastie existuje mnoho spoločností ponúkajúcich letenky do Avignonu s množstvom príletov a odletov. Väčšina letov do Avignonu sa uskutočňuje s prestupom v Paríži, takže sa odporúča si skontrolovať vaše lety skôr, ako sa vyberiete na cestu.

Po prílete do letiska Avignon, môžete nájsť autobusovú a taxiskovú službu, ktorá vás rýchlo a pohodlne privedie do centra mesta. Ak radi cestujete vlakom, môžete využiť francúzsku železničnú sieť, ktorá vás z letiska privezie až do hlavnej stanice Avignon TGV.

Keď sa dostanete do centra mesta, budete mať veľa možností stráviť váš čas. Pokojné prechádzky po starom meste je príjemnou aktivitou, ktorá vás prenesie späť v čase. Obliekanie sa do kostýmov a následovanie trasy Dámy z Avignonu, miestnej tradície, je ďalšou zábavnou aktivitou, ktorá vás dostane do francúzskej kultúry.

V okolí Avignonu je množstvo obcí, ktoré vám ponúknu pohľad na miestne vinice a potravinárske výrobky, ktoré sú charakteristické pre oblasť. Pôjdete si prechádzať vinohradmi a ochutnáte sýry, chleby a víno medzi Poligny a La Garde-Adhémar, cez Uchaux a Cairanne.

Nebudete ľutovať, že ste si zvolili letenku do Avignonu, pretože toto francúzske mesto vás nadchne svojou krásou, kultúrou a gurmánskymi zážitkami. Ak teda hľadáte romantický únik alebo si jednoducho chcete užiť dovolenku vo Francúzsku, let do Avignonu bude skvelou voľbou!


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Avignon


1. Aké je počasie v Avignone?
Odpoveď: Avignon má mediteránsky podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Teploty v lete sa môžu pohybovať od 25°C-35°C.

2. Kde sa nachádza Avignon?
Odpoveď: Avignon sa nachádza v juhovýchodnej časti Francúzska v regióne Provence-Alpes-Côte d'Azur.

3. Kde sa nachádza letisko v Avignone?
Odpoveď: Letisko v Avignone neexistuje. Najbližšie letiská sú v Marseille, Montpellier a Nimes.

4. Ako sa dostanem z letiska do Avignone?
Odpoveď: Najlepší spôsob je požiadať taxi alebo si prenajať auto. Existujú však aj autobusové spoje alebo vlakové spojenia.

5. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Avignone?
Odpoveď: Najznámejšie turistické atrakcie v Avignone sú Palác pápežov, most svätej Bénezet, Katedrála Notre Dame des Doms, múzeum Calvet a mnoho ďalších.

6. Kedy sa koná festival v Avignone?
Odpoveď: Festival v Avignone sa koná každé leto (od polovice júla do polovice augusta) a je to kultúrne podujatie s množstvom predstavení a vzrušujúcou atmosférou.

7. Je Avignon bezpečné mesto?
Odpoveď: Áno, Avignon je považované za bezpečné mesto, ale ako v každom meste by ste mali byť opatrní a sledovať svoje cennosti.

8. Aké sú miestne jedlá v Avignone?
Odpoveď: V Avignone sú populárne jedlá z červenej alebo zelenej papriky, ktoré sú pripravované v rôznych variáciách. Ďalej sú tu aj tradičné pokrmy ako ratatouille, bouillabaisse alebo grilované krevety.

9. Koľko stojí hotel v Avignone?
Odpoveď: Ceny hotelov v Avignone sa líšia v závislosti od kvality a umiestnenia hotelu. Naše odporúčanie je pozrieť sa na jednotlivé hotely a porovnať ceny.

10. Aké sú možnosti dopravy v Avignone?
Odpoveď: V Avignone je k dispozícii verejná doprava (autobusy a vlaky), ale pre pohodlie a flexibilitu odporúčame si prenajať auto. Mesto sa dá prechádzať aj pešo alebo na bicykli.


Počasie Francúzsko Avignon


Avignon sa nachádza na juhu Francúzska a patrí medzi najslávnejšie miesta v krajine. Toto starobylé mesto láka návštevníkov z celého sveta, ktorí chcú ochutnať kultúru, históriu a umenie. Počasie v Avignone je prevažne teplé a slnečné, čo pomáha k vytvoreniu príjemnej atmosféry v meste.

Klíma v Avignone

Avignon sa nachádza v stredomorských oblastiach a má vplyv na jeho klímu. Počasie v meste je ovplyvnené najmä horami, ktoré obklopujú Avignon a chránia ho pred silnými vetrami. Letné mesiace sú teplé a suché s teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celsius (86 stupňov Fahrenheit). Zimy sú chladnejšie, ale nie príliš studené, s teplotami okolo 10 stupňov Celsius (50 stupňov Fahrenheit).

Jarné a letné mesiace v Avignone

Jarné a letné mesiace sú v Avignone obdobím slnka a tepla. Od marca do mája je počasie stále chladné, ale teploty sa rýchlo zvyšujú. V lete, od júna do augusta, je počasie v Avignone teplé a slnečné s najvyššími teplotami v júli a auguste. V týchto mesiacoch môže byť teplota až 30 stupňov Celsius (86 stupňov Fahrenheit) a teplota nočnej klímy môže byť približne 20 stupňov Celsius (68 stupňov Fahrenheit).

Jeseň v Avignone

Jeseň prichádza rýchlo do mesta a s ňou prichádza aj väčšie množstvo dažďa. Teploty, ktoré v septembri dosahujú okolo 20 stupňov Celsia (68 stupňov Fahrenheit), klesajú v októbri a novembri na 10 až 15 stupňov Celsius (50 - 59 stupňov Fahrenheit).

Zima v Avignone

V zime sa v Avignone teploty znižujú a môžu dosiahnuť až 10 stupňov Celsius (50 stupňov Fahrenheit). Aj keď to nie je taký ošiaľ ako v iných oblastiach, môže sa zdať chladno a suché.

Celkové počasie v Avignone

Celkovo má Avignon pomerne slnečné počasie s teplými letami a mierne zimy. Najvyššiu priemernú teplotu v meste môžete očakávať v júli a auguste, ale počasie je celkom pohodlné aj v iných častiach roka. Vzhľadom na to, že Avignon je známe svojím krásnym starobylím a pamiatkami, celoročne má veľa návštevníkov. Avignon je kúzelné a teplé mesto a každá ročná doba má svoje šarmy, ktoré si vás získajú.


Ubytovanie Francúzsko Avignon


Francúzsko sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami, ktoré ročne pritiahnu milióny návštevníkov. Jedným z najkrajších miest v krajine je mesto Avignon, ktoré sa nachádza na juhu Francúzska, v regióne Provence. Mesto Avignon je známe svojou krásnou architektúrou, obklopeným tichým prostredím a pestrou ponukou kultúrneho diania.

Ubytovanie v Avignone je bohaté a ponuka je rozmanitá. Od luxusných hotelov až po kempy, preverené hotely a nízko nákladové hostely, Avignon má pre každého niečo. Medzi najobľúbenejšie miesta na ubytovanie patria staré kusy koloniálneho obdobia, ktoré boli zrekonštruované a premenené na hotely a apartmány. Tie sú ideálne pre tých, ktorí sa radi ponoria do histórie a kultúry mesta.

V Avignone je aj niekoľko moderných hotelov, ktoré sú vybavené všetkými podnetmi súčasného sveta. Tieto hotely poskytujú vynikajúce služby, ako sú bazény, tenisové kurty, fitness centrá a spa. Hotel La Mirande je bez pochýb najluxusnejším hotelom v Avignone a ponúka nezávislosť, ktorú nemôže ponúknuť žiadny iný hotel.

Ak hľadáte ubytovanie pre menšie budget, potom je ideálna voľba pre vás hostel. Avignon má niekoľko hosteli, ktoré sú cenovo dostupné a ponúkajú skutočne dobré možnosti. Medzi najobľúbenejšie hostely patria Hostel Central, Les trois matons a Auberge de Jeunesse.

Osoby, ktoré hľadajú niečo medzi hotely a hostely, by mohli mať záujem o penzióny a bed and breakfasts. Tieto typy ubytovania sú o niečo drahšie ako hostely, ale cenovo výhodnejšie ako hotely. Ideálne pre rodiny a skupiny, ktoré sa chystajú prežiť noc v meste.

V Avignon sú aj kempy, ktoré ponúkajú odľahlé a príjemné prostredie pre turistov. Základné vybavenie určené pre kempovanie ako stan, spacák či vrecková lampa, si môžete prenajať priamo na mieste. Ceny kempov sú vynikajúce a časom sa stanú ešte viac prijateľnými.

Nakoniec, nezabudnite si včas zarezervovať ubytovanie, aby ste sa uistili, že budete mať miesto pre svoje potreby. Avignon ponúka mnoho rôznych možností ubytovania, ktoré vyhovujú každému, od luxusných hotelov po kempy. Návšteva Avignonu bude určite nezabudnuteľnou skúsenosťou.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky