Objavte lety za najlepšie ceny

Džibutsko Hanlé Plains

Dovolenka Džibutsko Hanlé Plains


Džibutsko Hanlé Plains, krajina s horami, jazerami a nekonečnými pláninami, je neobvyklým cieľom pre dovolenkových turistov. Nachádza sa v strede Džibutska, malého štátu na rohovom Rogu Afriky, ktorý susedí s Eritreou, Etiópiou a Somálskom. Toto miesto je ideálne pre cestovateľov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a nezabudnuteľné zážitky.

Jazero Assal je jedným z najnavštevovanejších miest v Džibutsku. Nachádza sa vo výške 155 metrov podmorskej hladiny a je najnižším miestom v Afrike. Jeho krásne tyrkysové farby sú jedinečné a v oblasti okolo jazera sa nachádza mnoho soľných krakov, ktoré poskytujú nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Hanlé Plains sú ideálne miesto pre milovníkov prírody a pozorovanie divokých zvierat. Na túry môžete ísť s miestnym sprievodcom, ktorý vás prevedie cez pastviny a napriek tomu, že vám to nepríde až tak, vysokohorskému terénu. Budete môcť vidieť zvieratá ako jsú gazely, hyeny, poľné psy, gepardy a zebry.

Džibutsko Hanlé Plains má veľa zaujímavých miest a atrakcií, vrátane sedimentov na roklinách Balho, ktoré sú jednými z najstarších spôsobov záznamu geologických udalostí. Tieto kamenné vrstvy sú okolo 900 až 1300 rokov staré a môžete vidieť rôzne vrstvy sedimentov z histórie klimatických a geologických zmien.

Okrem toho, môžete navštíviť dedinu Abourma, kde sa nachádza prameň gejzíru. Tento jedinečný prameň vytryskuje zo zeme každých pár minút, až do výšky dvoch metrov. Z bezpečnej vzdialenosti si tak môžete vychutnať prírodný div, ktorý vám už nikdy nebude vyčerpaný.

Džibutsko Hanlé Plains je pre cestovateľov, ktorí hľadajú unikátne zážitky, nezabudnuteľným miestom. Či už budete získavať vzácne zážitky pri pozorovaní zvierat, alebo sa budete pohybovať po úchvatną krajinu vypĺšte, tieto plány v Džibutsku určite stoja za to. Dovolenka na Džibutsko Hanlé Plains vám prinesie mnoho nezabudnuteľných zážitkov a zároveň vám otvorí oči na krásu neobvyklej krajiny, ktorá bude zapamätaná na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Hanlé Plains


1. Čo je to Džibutsko Hanlé Plains?
Džibutsko Hanlé Plains je rozsiahle pustinné územie v Afrike, nachádzajúce sa na území krajiny Džibutsko.

2. Aké je podnebie v Džibutsko Hanlé Plains?
V Džibutsko Hanlé Plains panuje suché a horúce podnebie s veľmi malými zrážkami a vysokou teplotou.

3. Aké rastliny a živočíchy sa vyskytujú v Džibutsko Hanlé Plains?
V Džibutsko Hanlé Plains sa vyskytujú rôzne druhy púštnych rastlín, ako sú napríklad kaktusy, agáve či akácie. Medzi živočíchmi sa tu objavujú napríklad gazely, hyeny, šakalovia, orly a sovy.

4. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Džibutsko Hanlé Plains?
V Džibutsko Hanlé Plains nie sú žiadne turistické atrakcie, pretože ide o izolované púštné územie, ktoré sa môže navštevovať len s preukázanými povoleniami.

5. Existuje nejaké nebezpečenstvo pre turistov v Džibutsko Hanlé Plains?
V Džibutsko Hanlé Plains je riziko nebezpečenstva zo strany miestneho obyvateľstva či organizovaných zločineckých skupín, preto sa odporúča nevydávať sa tam samostatne a bez sprievodu miestnych sprievodcov alebo iných odborníkov.


Letenka Džibutsko Hanlé Plains


Letenky do Džibutska Hanlé Plains môžu byť pre mnohých z nás neznámy pojem, no pre milovníkov dobrodružstiev a netradičných ciest je to zaujímavá destinácia s neobmedzeným potenciálom. Rozmenné nížiny, púštna krajina a jazero Asal vţdy boli tipickými prírodnými krásami, ktoré lákali cestovateľov, ale dnes sa z tohto prekrásneho miesta stal populárny cieľ aj pre turistov.

Džibutsko, ktoré bolo v minulosti francúzskou kolóniou, sa nachádza východne od Etiópie a západne od Arabského poloostrova. Krajina, ktorá leží v blízkosti Červeného mora a Adenského zálivu, je ideálnym miestom na pochopenie kultúry a života v arabskom svete. Návšteva tejto oblasti dáva šancu vidieť diela stavebných strojov v cielení prístavu a trhov v Džibutsku.

Prostredníctvom letenky do Džibutska Hanlé Plains môžete vykročiť do odľahlého rohu sveta a prejdite územím bohatým na rozličné druhy zvierat, ako je gepard, modrá antilopa, haldštajn a iné. Tí, ktorí sa rozhodnú pre návštevu jezera Asal, môžu ochutnať solené jazero s maximálnou hĺbkou až 155 metrov.

Je to náležitá destinácia, ktorú by sme nemali ignorovať. Výlet do Džibutska Hanlé Plains je obľúbenou cestou pre dobrodruhov, ktorí hľadajú niečo netradičné a odlišné. Pre tých, ktorí majú radi rôzne krajiny, zvieratá a kultúry, tento vzdialený kúsok zemského povrchu bude ťažký odolávať. Ak hľadáte niečo mimoriadne v oblasti mixu prírodných krás a kultúrnych zvláštností, Džibutsko Hanlé Plains môže byť presne tou správnou voľbou pre vás. Ak sa rozhodnete pre tento exotický výlet, nezabudnite si rezervovať letenku vopred a stať sa tak súčasťou tých, ktorí túto krajinu objavili a spoznali.


Ubytovanie Džibutsko Hanlé Plains


Džibutsko Hanlé Plains je rozsiahla rovina v Džibutsku, ktorá sa nachádza v blízkosti hranice s Etiópiou na východe krajiny. Táto oblasť je obľúbeným cieľom turistov a dobrodruhov, ktorí hľadajú nezvyčajné zážitky v nehostinnom, ale očarujúcom prostredí.

Pri hľadaní ubytovania v Džibutsku Hanlé Plains budete mať na výber z rôznych možností. Väčšina turistov trávi svoje noci v jednoduchých kempech a bivakovacích stanoch, ktoré patria miestnym sprievodcom a organizátorom výletov do tejto oblasti. Tieto kempy poskytujú základné zariadenia, ako sú posteľné prádlo, sprchy a toalety, ale nečakajte zbytočný luxus.

Ak preferujete viac komfortu a majetku, mali by ste zvážiť ubytovanie v Džibutsku Hanlé Plains v súkromnom hoteli alebo penzióne. V týchto zariadeniach nájdete moderné vybavenie, klimatizáciu a často aj reštaurácie a bar. Tiež môžete vyskúšať pobyt v miestnych rodinných domoch, kde si môžete užiť autentických skúseností s miestnymi obyvateľmi.

Navyše, existujú aj alternatívne spôsoby ubytovania v Džibutsku Hanlé Plains pre tých, ktorí sú milovníkmi prírody a adrenalinu. Môžete si napríklad prenajať karavan alebo off-road vozidlo a stráviť noc pod západom slnka uprostred nekonečnej púšte.

Ak ste avšak úplne odhodlaní preskúmať Džibutsko Hanlé Plains, existujú rôzne organizované výlety a túry, ktoré vám poskytnú všetky potrebné vybavenie a usporiadajú ubytovanie pre vás. Jedným z populárnych organizátorov výletov do tejto oblasti je Džibutská turistická agentúra, ktorá ponúka rôzne typy výletov, v závislosti od vašich preferencií a rozpočtu.

Celkovo je ubytovanie v Džibutsku Hanlé Plains veľmi rôznorodé a závisí od vašich cieľov a potrieb. Bez ohľadu na vaše preferencie však budete mať príležitosť zažiť neopakovateľné zážitky a vychutnať si krásu tejto odľahlej a nezvyčajnej oblasti.


Počasie Džibutsko Hanlé Plains


Džibutsko Hanlé Plains sa nachádza na hranici medzi Tibetom a Indiou a je známe svojimi extrémnymi poveternostnými podmienkami. Táto oblasť je vystavená zrážkam, horkým slnečným lúčom a prudkým vetrom, ktoré výrazne ovplyvňujú jej klimatický profil.

Teploty v Džibutsko Hanlé Plains sú veľmi nestále a kolísajú od -35 ° C v noci po +20 ° C počas dňa. Tento rozdiel v teplote medzi dňom a nocou sa vyskytuje vďaka vysokému solárnemu ožarovaniu a nízkym teplotám v noci. Teploty sa však môžu meniť aj počas jedného dňa, kedy sa môže zhoršiť počasie a následne dôjde k poklesu teploty.

Hoci v oblasti sa nevyskytuje pravidelné zaliatia dažďa, oblasti Džibutsko Hanlé Plains sú vystavené intenzívnym silným vetrom. Tento vietor môže dosiahnuť rýchlosť až do 60 km/h, čo znamená, že by bolo ťažké udržať sa na nohách. Západné pobrežie Indie má však dažďový monzúnový obdobie, počas ktorého sa dá očakávať zvýšená zrážková aktivita.

Oblasť Džibutsko Hanlé Plains je známa aj vysokou slnečnou intenzitou, ktorá sa môže v letných mesiacoch dosiahnuť až 1500 W/m². Toto intenzívne slnečné žiarenie môže mať vplyv na rastlinný porast oblasti. Aj keď sa nevyskytuje pravidelný zaliatia dažďa, oblasť môže byť pokrytá snehom, ktorý môže pokryť plochu až 15-20 cm.

Celkovo možno povedať, že Džibutsko Hanlé Plains je oblasť známa svojimi extrémnymi podmienkami. Napriek horkým letným mesiacom a chladným zimným mesiacom je táto oblasť stále plná zaujímavých prírodných javov a krásnych výhľadov na okolitú krajinu. Pre turistov, ktorí sa vydajú na cestu do tejto oblasti, bude zážitkom dlhá a náročná cesta cez horské púšte a nehostinné ľadové plániny.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky