Objavte lety za najlepšie ceny

Česko Olomouc

Letenka Česko Olomouc


Plány na cestu do Česka a hľadáte optimálne spojenie z letiska do mesta Olomouc? Ak áno, máte šťastie, pretože v súčasnosti existuje mnoho možností pre letenky do Olomouca.

Jednou z možností, ako sa dostať do Olomouca, je let s prestupom v Prahe. Môžete letieť do pražského letiska Václava Havla a potom prejsť na vlak alebo autobus, ktorý vás zavedie priamo do Olomouca. Je to jednoduchý a pohodlný spôsob, ako sa dostať do mesta s minimálnym rozpočtom.

Pokiaľ preferujete priame lety, Olomouc má vlastné letisko, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta. Letisko Olomouc sa nachádza približne 5 km severovýchodne od centra mesta a ponúka niekoľko obmedzených služieb pre cestujúcich.

Momentálne však lety pravidelne na letisko v Olomouci prevádzkovateľské problémy s následným zrušením leteckých spojení. Preto odporúčame, aby ste kontrolovali jeho prevádzku pred plánovanou cestou a zvažte, či by nebolo výhodnejšie využiť niektoré alternatívy.

Jedna z možností je cestovať do letiska v Ostrave, ktoré sa nachádza približne 90 km od Olomouca. Preprava z letiska do Olomouca je jednoduchá a pohodlná, s mnohými možnosťami ako cestovať autobusom alebo vlakom.

Ak sa rozhodnete pre leteckú cestu do Olomouca, pamätajte, že cena letenky sa môže líšiť v závislosti od toho, kedy a ako dlho pred svojím odletom si svoju letenku zarezervujete. Najlepšie však býva rezervovať si letenky vopred, aby ste získali najlepšie ceny a mali dostatok času na plánovanie vašej cesty.

V každom prípade, nech už sa rozhodnete akýkoľvek spôsob prepravy do Olomouca, mesto s mnohými historickými pamiatkami a zaujímavosťami určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Olomouc


Otázky:

1. Kde sa nachádza Olomouc?
2. Aké sú najznámejšie pamiatky v Olomouci?
3. Ako sa dá do Olomouca dostať?
4. Aké sú možnosti ubytovania v Olomouci?
5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Olomouci?
6. Kedy sa konajú trhové dni v Olomouci?
7. Kedy sa koná v Olomouci najväčší festival?
8. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Olomouci?
9. Kde sa môžem stretnúť s miestnymi obyvateľmi v Olomouci?
10. Aké sú najlepšie miesta na výlety z Olomouca?

Odpovede:

1. Olomouc sa nachádza východne od Česka, v regióne Morava.
2. Medzi najznámejšie pamiatky v Olomouci patria Bazilika Nanebovzatia Panny Márie, Grösslingová kaštiel, Olomoucký orloj a mnoho ďalších.
3. Do Olomouca sa dá dostať autom, vlakom alebo autobusom. V blízkosti Olomouca sa tiež nachádza medzinárodné letisko.
4. V Olomouci sú k dispozícii rôzne typy ubytovania od luxusných hotelov po súkromné izby a apartmány.
5. V Olomouci nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, ponúkajúcich tradičnú moravskú kuchyňu a tiež medzinárodné jedlá.
6. Trhové dni v Olomouci sa konajú v nedeľu a ponúkajú možnosť nákupu rôznych potravín, kúskov ručnej práce a zaujímavých suvenírov.
7. Najväčší festival v Olomouci je Flora Olomouc, ktorý sa každoročne koná v júni a ponúka nádherné kvetinové záhrady a záhradné architektúry.
8. Najlepšie miesta na nákupy v Olomouci sú v historickej časti mesta, kde sa nachádzajú obchody so suvenírmi, módou a doplnkami.
9. V Olomouci sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi v reštauráciách, kaviarniach alebo na kultúrnych podujatiach.
10. Z Olomouca sa môžete vybrať na výlety do blízkeho okolia, ako je napríklad Kroměříž, Teplice nad Bečvou alebo Přerov.


Ubytovanie Česko Olomouc


Olomouc je krásne historické mesto nachádzajúce sa v srdci Moravy v Českej republike. Mesto ponúka množstvo zaujímavostí pre návštevníkov z celej Európy. Ak hľadáte ubytovanie v Olomouci, máte na výber z mnohých možností.

V meste nájdete hotely, penzióny, apartmány, hostelové ubytovanie či kempy. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti historického centra a mnohé ponúkajú atraktívne ceny.

Jednou z najlepších možností je zvoliť si ubytovanie v historickom centre Olomouca. Okolie najpopulárnejších turistických atrakcií je zaplnené mnohými hotely a penziónmi. Väčšina z nich je vzdialená asi 10-15 minút chôdze od hlavného námestia s pekným výhľadom na hlavné pamiatky mesta.

Ak hľadáte niečo cenovo vyhovujúce, potom môžete voliť jednoduchšie ubytovanie vo vyššie spomínaných hosteloch alebo kempoch v okolí mesta. Pred ubytovaním ale dajte prednosť kvalite ubytovania, aby ste si užili svoje dovolenky nadovšetko.

V Olomouci môžete nájsť mnoho penziónov, ktoré vám poskytnú útulné a pohodlné ubytovanie. Tieto penzióny sú príjemné a prepracované, aby ponúkli úplný pocit útulnosti. Mnohé z nich sa nachádzajú v príjemnom prostredí, ktoré ponúka úchvatný výhľad na historické centrum a mnoho moravských pamiatok.

Ak je vašim základom cieľa navštíviť Olomouc študijný pobyt, potom je možno rozumnejšie zvoliť si si ubytovanie v študentských domovoch, ktoré vám ponúknu pohodlie a úsporu vašich financií. Mnohé z týchto ubytovaní ponúkajú dobré stravovanie, prístup k internetu a ďalšie výhody pre študentov a mladých návštevníkov.

Ak máte radi väčšiu slobodu v pohybe a neobmedzený priestor, potom budete mať radi ubytovanie v apartmánoch. Apartmány v Olomouci sú zvyčajne prepracované a poskytujú návštevníkom veľký priestor na relaxáciu. Sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, pretože poskytujú možnosť vytvoriť si svoj vlastný program návštevy mesta.

V Olomouci sa nachádza mnoho hotelov s prvotriednou kvalitou a luxusom. Tieto hotely ponúkajú najvyššie možné štandardy pohodlia. Izby s moderným vybavením a klimatizáciou sú ideálne pre firemných cestujúcich, ktorí hľadajú polohu mimo rušného života mesta.

Celkovo vzato, Olomouc ponúka mnoho možností pre návštevníkov, ktorí hľadajú kvalitné a príjemné ubytovanie. Mesto je preplnené hotelmi, penziónmi, apartmánmi, hostelmi aj kempami pre rôzne rozpočty a typy návštevníkov. Ak hľadáte ubytovanie v okolí mesta, máte na výber z mnohých možností, ktoré vám poskytnú vysokokvalitné prístrešie počas vašej dovolenky v Českej republike.


Dovolenka Česko Olomouc


Ahoj!

Ak hľadáš miesto na dovolenku, kde môžeš objavovať nové miesta, zažiť príjemnú atmosféru a vychutnať si české pivo a kuchyňu, mohli by ste zvážiť návštevu mesta Olomouc.

Olomouc je tretie najväčšie mesto v Českej republike a zároveň jedno z najkrajších. Mesto si zachovalo historický charakter a množstvo pamiatok, ktoré svedčia o jeho bohatej histórii. Najznámejšou pamiatkou je bezpochyby trhová hala, ktorá je zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Táto hala bola postavená v rokoch 1910 až 1912 podľa návrhu rakúskeho architekta Friedricha Ohmanna. Hala je považovaná za jednu z najkrajších trhových hál v strednej Európe.

Ďalšou unikátnou pamiatkou v Olomouci je námestie Horní náměstí, kde nájdete mnoho historických budov a kostolov. Najviac výrazným symbolom tohto námestia je katedrála sv. Vácslava a na námestí sa nachádza aj kašna s barokovými sochami rímskych bohov.

Okrem toho, ak máte radi prírodu, mesto Olomouc je obklopené krásnou krajinou a blízko sa nachádza pohorie Hrubý Jeseník a Nízke Tatry. V Olomouci si tiež môžete vychutnať české pivo a pochutiť si na typických českých jedlách, ako sú napríklad knedle, vepřo-knedlo-zelo a guláš.

Ak teda hľadáte miesto na dovolenku, kde môžete spoznať nové kultúry, vychutnať si krásu Česka a zažiť príjemné chvíle, mesto Olomouc by mohlo byť ideálnou voľbou. Nezabudnite však zobrať so sebou pohodlné topánky a oblečenie, aby ste si mohli vychutnať všetky prechádzky a krásy, ktoré mesto ponúka.

Dúfam, že som ti trochu pomohol a že sa budeš cítiť užitočne pri výbere svojho nasledujúceho letného útvaru!


Počasie Česko Olomouc


Olomouc je jedno z najkrajších miest v Česku, ktoré je známe svojimi historickými pamiatkami, skvostnou architektúrou ale aj svojim počasím. Počasie v Olomouci môže byť trochu nepredvídateľné a náročné na predpovedanie. Je to práve kvôli geografickej polohe mesta - vzdialenosť od mora, nižšia nadmorská výška a poloha v zapadnutej doline.

Olomouc sa nachádza v strednej časti Čiech a leží v oblasti, ktorá je charakteristická pre svoje teplotné extrémy. V lete sa teploty často pohybujú medzi 26 °C a 30 °C a môžu dosiahnuť aj až 35 °C. Na druhej strane, v zime môžu teploty klesnúť na – 10°C a menej. To znamená, že v Olomouci sú naozaj viditeľné všetky štyri ročné obdobia.

Jarné obdobie v Olomouci je krásne, ale môže byť trochu pochmúrne. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia. Keď prichádza leto, počasie sa zvykne zlepšovať a teploty dosahujú svoje maximum. Toto obdobie je charakteristické pre slnečné dni a menej zrážok. Jesenné obdobie býva celkom príjemné, ale môže byť trochu nestále a zrážky môžu byť častejšie.

Zimné obdobie v Olomouci je veľmi zaujímavé. Prináša so sebou chladnejšie aj mrazivé dni, často prekrásne vianočné krajiny a sviatočné nálady. Ideálne obdobie pre to, aby ste si vychutnali zimné športy ako lyžovanie alebo korčuľovanie, ale v meste nájdete aj iné aktivity ako napríklad prechádzky po historickej časti mesta.

V zhodnotení, počasie v Olomouci môže byť veľmi rozmanité a záleží na ročnom období. Aj keď je nepredvídateľné, má v sebe veľa romantiky, a je ideálne pre každého, kto miluje prechádzky v prírode a užívanie si všetkých kúskov krásy, ktoré mesto má na ponúkanie. Takže, ak vás lákajú kontrasty a nádherná histórie, rozhodne navštívte Olomouc a vychutnajte si jej počasie.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky