Objavte lety za najlepšie ceny

Brazília Abrolhos Marine National Park

Dovolenka Brazília Abrolhos Marine National Park


Brazília, jedna z najväčších krajín na svete, ponúka turistom množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Jedným z najkrajších miest na dovolenku v Brazílii je Abrolhos Marine National Park. Zahrnuje štyri malé koralové ostrovy, ktoré sa nachádzajú približne 70 km od pobrežia štátu Bahia.

Park Abrolhos návštevníkom ponúka neuveriteľne krásne pláže s jemným bielym pieskom a kristalovo čistou vodou. To je miesto, kde si môžete užiť nádherné plávanie a potápanie. V parku sa nachádza bohatstvo rôznych druhov morských živočíchov a rastlín. Najväčšou atrakciou Abrolhos Marine National Park sú obrovské medody, ktoré v tejto oblasti bývajú. Medody sú obrovské morskej cicavce, ktoré patria k najväčším druhom svojho druhu na svete. Návštevníci môžu vidieť aj delfíny, rôzne druhy rýb a morských korytnačiek.

Abrolhos Marine National Park je aj miestom s bohatou históriou. V tejto oblasti sa vyskytujú historické stavby zo 19. storočia, napríklad maják na ostrove Santa Bárbara.

Ak chcete navštíviť Abrolhos Marine National Park, musíte si zabezpečiť dopravu z mesta Caravelas. Cestou sa môžete zastaviť v meste Alcobaça a ochutnať miestne dobroty a nenechať si ujsť tradičné rytmy a tance.

Abrolhos Marine National Park je skvelou voľbou na dovolenku, ktorá ponúka prírodu, históriu a množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Ak máte radi prírodu a radi plávate, potápate sa a obdivujete krásu morských cicavcov a iných druhov morských živočíchov, Abrolhos Marine National Park je ideálnym miestom pre vašu dovolenku.


Počasie Brazília Abrolhos Marine National Park


Brazília Abrolhos Marine National Park je národný park nachádzajúci sa v Brazílii a je to jeden z najkrajších a najdôležitejších biotopov na svete. Park sa rozprestiera na 913 km2 a zahŕňa päť korálových útesov, ktoré sú domovom mnohonásobnej rôznorodosti morských živočíchov. V parku žije množstvo ohrozených druhov, ako napríklad korytnačky, tulene, delfíny a žraloky.

Počasie v Brazília Abrolhos Marine National Park je subtropické oceánické, s celoročnými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Dážďové obdobie sa vyskytuje od decembra do marca a môže byť ovplyvnené tropickými cyklónmi.

Pre návštevníkov je najlepším časom na návštevu parku mesiac august až október, kedy teploty sú trochu nižšie a voda je jasnejšia. V tomto období môžete sledovať delfíny, ktorí plávajú okolo lodí v parku a tiež preplniť rôzne druhy koralov.

Park je prístupný lodou, a to z mesta Caravelas, ktoré sa nachádza zhruba o 300 km južnejšie. Mnohé turistické spoločnosti ponúkajú výlety do parku vrátane potápania a sledovania žralokov a iných rýb v bezpečí a pod dohľadom profesionálnych potápačov.

Pri návšteve Brazília Abrolhos Marine National Park si môžete vychutnať nádherné pláže s bielym pieskom, nekonečné modré vody a koralové útesy, ktoré ponúkajú úžasné možnosti na fotografovanie. Okrem toho máte tiež možnosť navštíviť miestnu dedinu, kde sa môžete dozvedieť o histórii parku a miestnej kultúre.

Celkové počasie v Brazília Abrolhos Marine National Park je tropické, s bohatou morskou faunou a flórou, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka. Ak hľadáte krásu a dobrodružstvo v jednom, Brazília Abrolhos Marine National Park je miesto, ktoré by ste určite nemali premeškať.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Abrolhos Marine National Park


Otázka: Kde sa nachádza Brazília Abrolhos Marine National Park?
Odpoveď: Brazília Abrolhos Marine National Park sa nachádza v Brazílii, v štáte Bahia.

Otázka: V akom roku bol Brazília Abrolhos Marine National Park vyhlásený za národný park?
Odpoveď: Brazília Abrolhos Marine National Park bol vyhlásený za národný park v roku 1983.

Otázka: Aké druhy fauny a flóry sa nachádzajú v Brazília Abrolhos Marine National Park?
Odpoveď: V Brazília Abrolhos Marine National Park sa vyskytuje množstvo druhov rýb, korytnačiek, morských vtákov a rias, vrátane ohrozených druhov ako napríklad korytnačka olivová a hviezdica morská.

Otázka: Je potrebné mať nejaké povolenie na návštevu Brazília Abrolhos Marine National Park?
Odpoveď: Áno, návštevníci Brazília Abrolhos Marine National Park musia mať povolenie a je potrebné si ho získať vopred.

Otázka: Aké aktivity môžu návštevníci robiť v Brazília Abrolhos Marine National Park?
Odpoveď: V Brazília Abrolhos Marine National Park sa dá plávať, potápať sa, pozorovať morské vtáky a výlety lodiou. Všetky aktivity sa však musia uskutočniť pod dohľadom turistickej organizácie.

Otázka: Existujú v Brazília Abrolhos Marine National Park ubytovacie možnosti?
Odpoveď: Áno, v okolí národného parku sa nachádzajú rôzne hotely a cestovné kancelárie ponúkajú aj ubytovanie v kempoch.


Letenka Brazília Abrolhos Marine National Park


Brazília je krajina, ktorá ponúka nádherný zážitok pre každého cestovateľa. Má mnoho nezabudnuteľných miest a destinácií, ktoré si môžete vychutnať na dovolenke. Jednou z najkrajších miest, ktoré by ste určite mali navštíviť, je Abrolhos Marine National Park.

Abrolhos Marine National Park sa nachádza v blízkosti mesta Caravelas v štáte Bahia a je jedným z najväčších prírodných parkov Brazílie. Tento nádherný park zahŕňa archipelag Abrolhos, ktorý sa skladá z piatich ostrovov: Santa Bárbara, Siriba, Redonda, Sueste a Guarita.

Abrolhos Marine National Park je známy ako jedno z najlepších miest na svete na pozorovanie morského života. Táto oblasť je domovom mnohých druhov rýb, korytnačiek a iných morských tvorov, vrátane ohrozenej morských kráv (sirenians), ktorého populácia je veľmi obmedzená a žije len v niektorých oblastiach v Latinskej Amerike.

Najlepší čas na návštevu Abrolhos Marine National Park je v období od februára do marca, pretože počas tejto doby sa teplo a morská hladina je kľudná, čo umožňuje jasné a krištáľové zobrazenie morského života. Okrem toho, tento oblasť ponúka aj vynikajúce podmienky pre potápanie.

Ak chcete navštíviť Abrolhos Marine National Park, môžete si rezervovať letenku, ktorá vás odvezie do mesta Caravelas, ktoré je najbližším letiskom k parku. Let do Caravelas trvá približne dva a pol hodiny z Rio de Janeira.

Po príchode na letisko v Caravelas, môžete si najať miestny pokladník, ktorý bude mať znalosti o parku a jeho okolí. Odporúčame vám si plánovať čas a stravu vopred, pretože tradičné obchody a reštaurácie v oblasti sú limitované.

Celkovo, cestovanie do Brazília a návšteva Abrolhos Marine National Park je jedinečný zážitok, ktorý vám umožní objavovať krásy a zdroje morského života. Určite si toto miesto nechajte navštíviť a vychutnajte si svoju dovolenku v jednom z najkrajších miest Brazílie.


Ubytovanie Brazília Abrolhos Marine National Park


Brazília Abrolhos Marine National Park je jedným z najkrajších a najneobvyklejších miest v Brazílii. Tento park sa nachádza vo vzdialenosti približne 70 km od brazílskeho mesta Caravelas, na južnom pobreží Bahia. Abrolhos je domovom unikátnych druhov morského života a je obľúbeným miestom pre potápačov a turistov z celého sveta.

Ak hľadáte ubytovanie v Brazília Abrolhos Marine National Park, máte niekoľko možností. Park má niekoľko stanovísk, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť noc v dome alebo stanovej chatke pod hviezdami. Tieto chatky sú zvyčajne dostupné iba v období od októbra do februára, kedy je najlepšie počasie na potápanie a turistiku.

Okrem toho si môžete vybrať z niekoľkých ubytovaní mimo parku, ktoré sa nachádzajú v samotnom meste Caravelas. ACQUAMARINE POUSADA NÁUTICA a POUSADA MARIA MENINA sú medzi najlepšími miestami, kde sa môžete ubytovať. Sú dostupné po celý rok a ponúkajú priamych hostí s najlepšou lokalitou pre výlety do Brazília Abrolhos Marine National Park.

Nakoniec, môžete zvážiť aj pobyt na lodi, ktorá sa nachádza v parku. Môžete si prenajať lodi, ktoré ponúkajú ubytovanie na niekoľko dní, aby ste mohli preskúmať park po celý čas pokiaľ sa tam nachádzate. Bývanie na lodi vám umožní vidieť okolo 10 kilometrov od ostrovov, kde si môžete podriť kúsok osamelosti s romantickým prebiehajúcim slnečným západom.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, Brazília Abrolhos Marine National Park je jednoznačne veľmi obľúbené miesto pre návštevníkov, ktorí hľadajú kúsok prírody a bohatú podmorskú faunu. Budete sa určite baviť na pláži, na prechádzkách po ostrovoch, pri objavovaní rôznych druhov života a pri samotnej skvelej dovolenke.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky