Objavte lety za najlepšie ceny

Bolívia Laguna Colorado

Ubytovanie Bolívia Laguna Colorado


Bolívia je krajina, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky. Patrí sem jedinečná krajina so slanými plážami, obrovskými soľnými poliami, impozantnými sopkami a jazerami, ktoré vás doslova očaria. Jedno z najkrajších jazier v krajine je Laguna Colorado, ktoré sa nachádza v blízkosti hranice s Chile. A práve v okolí tejto turistickej atrakcie sa môžete ubytovať a vychutnať si krásu tohto jedinečného miesta.

Ubytovanie pri Laguna Colorado je nezabudnuteľný zážitok. Prirodzený kolorit jazera s ostrovmi rôznych farieb okolo a neblahašte vyzerala, že je tam akési zakázané územie, len to tu mimo nich postavené turistické stany. Sú umiestnené uprostred krásnej prírody, ktorá vám zaručí pocit oddychu a pokoja. Bývanie v stane však neznamená, že budete trpieť nedostatkom komfortu. Stany sú dobre vybavené, majú dostatočný priestor pre vaše veci, stoly a stoličky a dokonca aj teplo.

Jedinečná poloha stanoviska ponúka návštevníkom okrem krás kúsok divokej prírody aj možnosť vidieť plameňáky, ktoré patria medzi najkrajšie vtáky sveta. Stany sú umiestnené v blízkosti jazera, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si krásu, ktorou je jazero obklopené. Túra okolo jazera je jedným z najkrajších zážitkov, ktoré si môžete pri návšteve Laguna Colorado zariadiť. V blízkosti sa tiež nachádza národný park, v ktorom môžete vidieť lamu a guanako, ktoré sú domorodými zvieratami, a tiež môžete vidieť neskutočné výhľady na sopky.

Najlepším časom na návštevu Laguna Colorado je obdobie od mája do októbra, kedy sa počasie ukáže v najlepšom svetle. V zimných mesiacoch sa tam môže vyskytovať omrzlina, ale to však neznamená, že sa nemôžete na toto miesto vydať aj vtedy. Je však potrebné si zabezpečiť dostatočné vybavenie, aby ste si mohli užiť pobyt aj v zimných mesiacoch.

Všetky tieto faktory robia z Laguna Colorado jedno z najkrajších miest Bolívie a stojí sa oplatí sa tam dostať. So svojou jedinečnou krásou a zážitkami, ktoré ponúka, rozhodne stojí za to, aby ste sa sem vybrali. A ak sa rozhodnete zostať tu, určite sa rozhodnite pre ubytovanie v stanoch, ktoré vám umožnia vidieť krásy tohto miesta do očí.


Letenka Bolívia Laguna Colorado


Bolívia Laguna Colorado - Tajomná Krása V Svete

Ak patríte medzi tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľné zážitky a plánujete svoj ďalší dovolenkový výlet, určite by ste sa mali zaujímať o plánovanie cesty do krásnej juhoamerické krajiny - Bolívie a najmä navštíviť famóznu oblasť, ktorá sa nazýva Laguna Colorado.

Laguna Colorado, taktiež nazývaná ako Červené jazero, sa nachádza na áltitudy viac než 4 300 metrov nad morom v rezervácii "Flamengo National Reserve”. Táto lokalita predstavuje zázrak prírody, ktorý si zaslúžil svoje miesto na zozname svetového dedičstva UNESCO. Krasové červené soľné jazero motýľa poblúdiť celej oblasti, spolu s viac ako 30 druhmi rýb a najmä s flamencom, ktorýmu pôvodne patrí.

Okolie jazera, ktoré sa rozprestiera na viac ako 60 kilometroch štvorcových, je úchvatne krásne a ponúka množstvo atrakcií pre turistov. Medzi tie najzaujímavejšie patrí horská fauna a flóra, prekrásne hory a najmä nezvyčajná fauna, ktorá okolo jazera býva. Návštevníci si tu môžu pozrieť guanacos, vicuñas, nandus a fénixove kaktusy.

Aké vybavenie je potrebné pre pobyt v tejto oblasti? Musíte si uvedomiť, že Lagune Colorado sa nachádza v nehostinnom vysokohorským svete, preto si musíte pripraviť dostatočné vybavenie. Musíte sa pripraviť na vrtochy počasia a v priebehu jedného dňa sa tu môže vystriedať niekoľko ročných období. Pre návštevníkov sú k dispozícii turistické trasy, na ktorých si môžu návštevníci vychutnať nádhernú krajinu a okúsiť horskú atmosféru. Pridať by sme mali, že si môžete pozrieť toto miesto, aj ak nemáte stálu adresu, ale snažte sa hádzať svoje plány dobre vopred. Letenky do Bolívie sú dostupné z celej Európy a existuje množstvo spoločností, ktoré ponúkajú túry do tejto oblasti.

Ako z tohto krásneho miesta, ktoré vzniklo prírodnou cestou, urobiť nezabudnuteľný zážitok? Samozrejme, zapojte sa do extrémnych športov - ako napríklad paragliding alebo horolezectvo.

Laguna Colorado je skvelou voľbou pre milovníkov prírody a krásy, ktorí hľadajú nezabudnuteľný zážitok v jednej z najkrajších oblastí sveta - v juhoamerickej krajine Bolívia. Naplánujte svoju cestu a užite si krásnu prírodu v nezabudnuteľnom prostredí a nech majestátna Laguna Colorado zostane v vašich srdciach naveky.


Dovolenka Bolívia Laguna Colorado


Bolívia je krásna krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Jedným z najkrajších miest, ktoré by si človek nemal nechať ujsť, je Laguna Colorado. Toto modré jazero sa nachádza v nadmorskej výške 4 320 metrov nad morom v reserve Eduardo Avaroa v juhozápadnej časti krajiny.

Laguna Colorado sa vyznačuje svojou nádhernou farbou, ktorá vzniká vďaka bielkovinám rias, ktoré obývajú jazero. Väčšinou je farba jazera ružová, hoci v rôznych častiach roka sa môže meniť na bordovú, oranžovú alebo iné farby.

Okolo Laguna Colorado sa nachádza krásna príroda a horské pásmo so zasnúbenými vrchmi a zelenými údoliami. Táto oblasť je domovom množstva zvierat, ako sú napríklad plameňáci, supy alebo lamy. Obrovské solné pláne a gejzíry dodávajú oblasti ešte viac na exotickom nádychu.

Najlepší čas na návštevu Laguna Colorado je v období od mája do novembra, kedy sú podmienky pre cestovateľov tamojšej oblasti priaznivé. Väčšinou dôjde k výskytu miernych teplôt a zriedka sa vyskytujú prívalové dažde, takže cestovatelia sa môžu tešiť na okúsok krajiny bez nepohodlia počasia.

Dobre si treba zvážiť plán cesty a zabezpečiť dopravu dopredu, pretože Laguna Colorado je izolovaná od ostatného sveta a dostupná iba po ceste z mesta Uyuni alebo San Pedro de Atacama v Chile.

Laguna Colorado je kúzelné miesto, ktoré určite stojí za návštevu. Táto oblasť ponúka kúzlo, ktoré by mal každý človek zažiť. Ak sa chcete preniesť do úplne inej reality a užiť si nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a navštívte toto čarovné modré jazero nachádzajúce sa v samotnom srdci Bolívie.


Počasie Bolívia Laguna Colorado


Bolívia Laguna Colorado: Prírodný div fantastických farieb a tajomnej krásy

Ak ste niekedy túžili objaviť úplne nový svet krásy a farieb, potom je Bolívia Laguna Colorado presne to, čo hľadáte. Táto prirodzená lagúna s červeným vodou sa nachádza v bolívijskom národnom parku Eduardo Avaroa Andean Fauna Reserve a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky a pamiatky.

Laguna Colorado získala svoje meno pre svoje výnimočné sfarbenie vody, ktorá sa v priebehu dňa mení od intenzívnej oranžovej až po hlbokú červenú. Farba vody je výsledkom sedimentov z rozpustených minerálov a rias, ktoré sa nachádzajú v jazere. Voda je taká bohatá na živiny, že rieky a riečky, ktoré prúdia do lagúny, sú zdrojom potravy pre množstvo divokých zvierat, ako sú plameňáky, flamingo a iné vtáky.

Okrem nádhernej vody ponúka Bolívia Laguna Colorado aj ďalšie unikátne prírodné scenérie. Okolo jazera sa nachádza biele škrábance so sopečnými vrcholmi a trávnatými plánami. Zatiaľ čo sever vás privíta s výhľadom na Pampu Siloli, plnú bizarných skalných útvarov, ktoré sa tiahnu do výšky, južný koniec bolívijskej lagúny je obklopený Andami s výraznými vrcholmi, okamihy, ktoré budú určite uchované do pamäte.

Krajina kolem Bolívia Laguna Colorada sa môže zdať ako neúprosná, ale to by ste sa mýlili. V skutočnosti sa toto miesto chváli obrovským počtom zvierat a flóry, niektoré z ktorých sú pomerne zriedkavé. Okrem flaminga nachádzajúceho sa na tomto mieste sa tu môžu nájsť aj maras (bodce osla), gordybiel (prsteň s línymi nohami) a naniase (zlatý guanaco). Táto pestrosť zvierat a rastlín sa stala hlavnou atrakciou pre turistov, ktorí sa po celý rok snažia navštíviť túto oblasť.

Bolívia Laguna Colorado sa doladí s horizontom po celý deň a neustále sa mení podľa svetelných podmienok a počasia. Niektoré návštevníci tu ostávajú iba niekoľko hodín, ale mnoho fandov prírodných krás zotrváva na tomto mieste na niekoľko dní.

Rovnako ako každé miesto v Bolívii, aj Bolívia Laguna Colorada má určité obmedzenia na používanie vody a štiepenie odpadu. Na mieste sa nachádza malý informačný stredisko, kde návštevníci získajú informácie o prírode, kultúre a obmedzeniach zákona. Uistení o tom, že sa o toto čarovné miesto dobre staráme, môžeme sa ponočiť v jednom z mnohých vybavených kempe v oblasti.

Ak ste milovníkom prírodných krás a tajomstva, potom neváhajte - Bolívia Laguna Colorada je práve to, čo potrebujete. Zájdite na tento magický svet krásy a farieb a nechajte sa unášať prírodnými čudesami tohto jedinečného miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Laguna Colorado


1. Čo je Laguna Colorado?

Laguna Colorado je jedno z najkrajších jazier na svete, ktoré sa nachádza v národnom parku Eduardo Avaroa v Bolívii.

2. Ako sa tam dostanem?

Najlepší spôsob, ako sa dostať do národného parku Eduardo Avaroa, je pomocou organizovaného zájazdu alebo súkromného šoféra.

3. Koľko stojí vstupné do národného parku?

Cena vstupného do národného parku sa líši podľa miesta, odkiaľ prichádzate, ale bežne sa pohybuje okolo 150 bolíviano.

4. Ako sa volá červená farba jazera?

Červená farba jazera je spôsobená prítomnosťou rias v jazere.

5. Koľko času potrebujem na návštevu národného parku?

Ideálny čas na návštevu národného parku závisí od toho, čo chcete v parku vidieť. Ak plánujete vidieť všetky miesta v parku, odporúča sa stráviť tam aspoň 2-3 dni.

6. Je možné prespať v národnom parku?

Áno, v národnom parku sú k dispozícii ubytovacie možnosti, ale treba si ich zarezervovať vopred.

7. Aké oblečenie si mám zobrať na návštevu národného parku?

Odporúča sa zobrať so sebou teplé oblečenie, najmä ak sa chystáte navštíviť park v zimných mesiacoch. Taktiež si zoberte dostatok vody a slnečnú ochranu, ako je krém na opaľovanie a klobúk.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?

Najlepší čas na návštevu národného parku Eduardo Avaroa je v súvislosti s obdobím sucha, ktoré sa zvyčajne vyskytuje v mesiacoch od mája do novembra.

9. Aké iné miesta sa mi odporúčajú vidieť v Bolívii?

Odporúča sa vidieť aj miesta ako Salar de Uyuni, Cochabamba, Tiwanaku, La Paz a mnohé iné.

10. Čo si mám zobrať so sebou na cestu do Bolívie?

Okrem svojho pasu a víza do krajiny do kufra zoberte so sebou niekoľko kúskov ťažkého oblečenia, teplú obuv a slnečnú ochranu. Okrem toho by ste si mali zobrať aj dostatok hotovosti a kreditných kariet na nákupy a platby.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky