Objavte lety za najlepšie ceny

Belgicko Tournai

Ubytovanie Belgicko Tournai


Belgické mesto Tournai sa nachádza v západnej časti krajiny, v blízkosti hraníc s Francúzskom. Svojim návštevníkom ponúka bohatú kultúrnu a historickú základňu, rovnako ako krásne architektonické pamiatky a nádhernú prírodu. Ak sa vám Tournai páči a chcete navštíviť toto kúzelné mesto, musíte si zabezpečiť vhodné ubytovanie.

V Tournai nájdete niekoľko možností ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a B&B. Svoju voľbu by ste mali prispôsobiť svojmu rozpočtu, potrebám a preferenciám.

Ak hľadáte vyšší štandard ubytovania v Tournai, môžete si zvoliť ubytovanie v hoteli. Tournai ponúka širokú škálu hotelov v rôznych cenových kategóriách, ktoré sa nachádzajú v blízkosti historických prírodných pamiatok mesta. V mnohých hoteloch nájdete aj reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať pravú belgickú kuchyňu.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Tournai je prenájom apartmánov alebo izieb v penziónoch. Tieto možnosti sú ideálne pre rodiny a skupiny priateľov, ktoré chcú bývať v úplnom súkromí. Väčšina apartmánov a penziónov v Tournai sa nachádza v blízkosti centra mesta a sú vybavené všetkým potrebným zariadením pre pohodlný pobyt.

Pre tých, ktorí hľadajú osobnejší a komornejší typ ubytovania, môže byť najlepšou voľbou B&B. Tieto malé a útulné podniky sa nachádzajú v súkromných domoch, obsluhuje ich rodina a ponúkajú atmosféru domova pre hostí. Väčšina B&B v Tournai ponúka polpenziu s raňajkami a večerami, ktoré sú servírované v ich kuchyni.

Pre tých, ktorých zaujíma uprostred prírody, môže byť tá správna voľba skupinové ubytovanie. V Tournai nájdete množstvo kempov a horských chatiek, kde môžete bývať priamo v prírode. Táto možnosť ubytovania je ideálna pre milovníkov turistiky a outdoorových aktivít.

Výber správneho ubytovania v Tournai závisí na množstve faktorov, ako sú rozpočet, predpokladaná dĺžka pobytu, počet hostí, štandard a poloha. Nezáleží na tom, akú možnosť si zvolíte, Tournai vám poskytne krásne zážitky, ktoré si zapamätáte na zvyšok života.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Tournai


Otázky a odpovede týkajúce sa Belgicka a Tournai:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z Bruselu do Tournai?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať z Bruselu do Tournai je vlakom alebo autom. Vlak trvá približne jednu a pol hodinu, zatiaľ čo autom cesta trvá približne hodinu.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Tournai?
- Niektoré z najlepších miest na návštevu v Tournai zahŕňajú katedrálu Notre Dame de Tournai, Belfort, múzeum umenia a histórie v Tournai a Pont des Trous.

3. Kde sa nachádza najlepšie ubytovanie v Tournai?
- Najlepšie ubytovanie v Tournai sa nachádza v centre mesta, kde sa nachádza mnoho hotely a hostely pre turistov.

4. Ako sa najlepšie stravovať v Tournai?
- V Tournai sa nachádza mnoho miest, kde sa dá najlepšie stravovať, ako napríklad reštaurácie s tradičnou belgickou kuchyňou alebo kaviarne s lahodnými cukrovinkami.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Tournai?
- Najlepší čas na návštevu Tournai je počas jari a leta, kedy sú teploty príjemné a mnoho miestností a atrakcií je otvorených pre turistov.


Počasie Belgicko Tournai


Belgické mesto Tournai sa nachádza v provincii Henegavsko, v oblasti Valónska. Je to riečne mesto, ktoré leží na brehu rieky Scheldt. Tournai má vlhké a mírné podnebie, ktoré je ovplyvnené prúdením Atlantického oceánu.

Leto v Tournai je teplé, s priemernými teplotami od 18°C do 23°C. Zvyčajne sa vyskytujú obdobia tepla a vlhkosti, kedy teploty môžu dosahovať až 30°C, a obdobia dažďov, kedy dochádza ku krátkym, ale intenzívnym búrkam. Priemerné množstvo zrážok v lete je 60-80 mm mesačne.

Zima v meste je chladnejšia, s priemernými teplotami od 2°C do 6°C. Môžu sa vyskytnúť obdobia silného vetra, ktoré výrazne zvyšujú pocitovú teplotu. Priemerné množstvo zrážok v zime je 70-90 mm mesačne.

Jeseň a jar v Tournai sú obdobím prechodu, keď sa teploty postupne menia. Jesenná sezóna je mierne chladná s teplotami od 7°C do 13°C a množstvom zrážok okolo 80-100 mm mesačne. Jarná sezóna je tiež mierne chladná s teplotami od 4°C do 15°C a množstvom zrážok okolo 70-80 mm mesačne.

Celkovo je počasie v Tournai relatívne stabilné a mierne. Okrem obdobia letných horúčav a zimných mrazov si turisti môžu užívať mesto v pohodlných podmienkach. Je dôležité však si pri balení vecí zabezpečiť dostatočný ochranný odev a doplnky, predovšetkým v zimnom období, kedy sa môžu teploty výrazne znížiť a riziko prechladnutia sa zvyšuje.


Letenka Belgicko Tournai


Belgicko je malá krajina v srdci Európy, ktorá ponúka návštevníkom mnoho skvostov a jedným z nich je aj krásne mesto Tournai (Tournai v belgickom jazyku). Tournai je sídlom provincie Henegavsko a je to jedno z najstarších miest v Belgicku. Ak chcete navštíviť toto kúzelné mestá, tak najlepšie je zakúpiť letenku do Belgicka, pretože to je najrýchlejšia a najjednoduchšia cesta k cieľu.

Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré lietajú do Belgicka, vrátane Brussels Airlines, Ryanair, EasyJet a ďalších. Väčšina letov smeruje do Bruselu, no aj do iných belgických miest, vrátane Tournai. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od dátumu, na ktorý plánujete cestovať. Najlepšie je hľadať a rezervovať letenku dopredu, aby ste si ušetrili nejaké peniaze.

Po príchode do Belgicka, ak si vyberiete cestu lietadlom, budete môcť pokračovať ďalej do Tournai. Tento kúsok historického mesta sa nachádza na juhozápade Belgicka, pri pohraničí s Francúzskom. Cesta z letiska do Tournai trvá zhruba hodinu autom, no existujú aj iné spôsoby prepravy, ako sú vlaky a autobusy.

Tournai je historické mesto a je plné starobylých chrámov, katedrál a iných pamiatok. Najznámejšou z nich je katedrála Notre-Dame, ktorá bola založená v 12. storočí a je považovaná za majstrovské dielo románskej a gotickej architektúry. Okrem toho je tu aj mnoho iných historických miest ako je napríklad Belfort z 12. storočia, či množstvo múzeí a galérii.

Mesto sa dokázalo prispôsobiť aj moderným trendom a dnes ponúka kaviarne, reštaurácie, nočné kluby a rôzne festivity počas celého roku.

Tournai je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú kombináciu histórie a nových zážitkov. Z Bruselu do Tournai sa dostanete cez vlak za menej ako hodinu. Ak sa vám páčia stredoveké starobylé mestá, tak Tournai neklame a určite sa oplatí navštíviť toto krásne a pôvabné miesto.


Dovolenka Belgicko Tournai


Belgické mesto Tournai nie je až taký známy cestovateľmi, ako napríklad Bruggy alebo Brusel. No to sa vôbec neznamená, že by ste sa v ňom nemali zastaviť počas svojho pobytu v Belgicku. Tournai, ležiace len zhruba hodinu cesty od hlavného mesta, si zaslúži vašu pozornosť nielen pre svoju krásu, ale aj pre množstvo historických pamiatok a zaujímavostí, ktoré ponúka.

Tournai, aj keď nemá priamy prístup k moru, ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest a pamiatok, ktoré sú nesmierne dôležité pre celú Belgickú históriu. V meste sa nachádza napríklad niekoľko zaujímavých múzeí, kde si môžete prezrieť umenie, históriu a kultúru Belgicka. Najzaujímavejšie sú múzeum ôsmich tradícií a múzeum krásnych umení. Navyše, Tournai je jedným z miest, kde sa udržiava stredoveká tradícia. Mesto má skoro 2000 rokov historického vplyvu a na mnohých miestach možno vidieť stredoveké stavby a rôzne atrakcie.

Jednou z najnavštevovanejších pamiatok v Tournai je Katedrála Notre-Dame de Tournai, ktorá sa radí medzi najvýznamnejšie gotické stavby Belgicka. Táto katedrála bola postavená v 12. až 14. storočí, čo dáva tušiť, že jej architektúru nemožno považovať za jednoduchú. Katedrála patrí medzi najspektakulárnejšie stavby na svete a venuje sa jej mimoriadna pozornosť. V katedrále sa nachádza množstvo umelčeckých diel a okrem toho, je tu aj prekrásna zelená oáza, ktorá určite stoja navštíviť.

Tournai má aj množstvo rôznych parkov a záhrad, ktoré stoja za to navštíviť. Jedným z najväčších parkov je Park l'Escale, ktorý sa rozprestiera na 64 hektároch. Tento park ponúka návštevníkom nielen krásne záhony kvetov, ale aj množstvo možností pre aktívny oddych, trampolíny a ďalšie atrakcie, ktoré urobia váš pobyt v Tournai nezabudnuteľným. Okrem toho je tu aj známy park Dumortiera, ktorý sa nachádza v samotnom srdci mesta.

Belgicko a jeho mesta sú známe vynikajúcou gastronómiou a Tournai nie je výnimkou. V meste nájdete množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, ktoré ponúkajú typické belgické jedlá. Medzi najznámejšie patria kroketty, mäsové pokrmy a samozrejme, známe belgické pivo.

Ako vidíte, Tournai si zaslúži vašu pozornosť, keďže ponúka prekrásne architektonické pamiatky a zaujímavé oblasti, navštíviť tam možno dokonca aj na jeden deň. Ak plánujete niekedy navštíviť Belgicko, Tournai je miesto, na ktoré by ste rozhodne nemali zabudnúť.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky