Objavte lety za najlepšie ceny

Belgicko Oudenaarde

Dovolenka Belgicko Oudenaarde


Dovolenka v Belgicku láka mnohých cestovateľov svojou nádhernou architektúrou mesta i jeho okolia, historickými pamiatkami a kultúrou. Jedným z takých miest je aj mesto Oudenaarde, ktoré sa nachádza v flámskej provincii Východné Flandre.

Mesto Oudenaarde je známe svojimi mnohými historickými pamiatkami a bogatou kultúrou. V mestskom centre sa nachádza námestie s gotickým mestským domom, ktorý bol postavený v 16. storočí. V tesnej blízkosti sa nachádza aj kostol sv. Petra a Pavla, ktorý bol postavený v 12. storočí ako románsky kostol. V roku 1559 bol premenovaný na katedrálu. Ďalšou atrakciou je hrad Oudenaarde, ktorý je postavený na kopci a ponúka krásny výhľad na mesto.

Pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu, je tu množstvo možností na výlety. Jazero Donkmeer, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta, ponúka príležitosť na prechádzky, cyklistiku a vodné športy. Miesta ako Muziekbos, Koppenberg a Paterberg sú tiež populárne výletné miesta pre turistov, ktorí si radi užívajú prírodu.

Oudenaarde je taktiež známe pre svoje belgické pivá, ktoré si môžete vychutnať v mnohých hospodách a pohostinstvách v centre mesta. Okrem toho, mesto ponúka bohatý výber zaujímavých reštaurácií a kaviarní, v ktorých si môžete vychutnať tradičné flámske jedlá a dezerty.

Celkovo, Oudenaarde je skvelým miestom na dovolenku pre tých, ktorí chcú spoznať belgickú kultúru a históriu. Mesto ponúka obrovské množstvo zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť a zažiť, ako aj množstvo príležitostí na relaxáciu a oddych v prírode.


Letenka Belgicko Oudenaarde


Belgické mesto Oudenaarde môže byť malé, ale má veľký význam pre tento kúsok Európy. Jeho historické centrum je plné krásnych budov a návštevníci môžu ochutnať miestne špeciality a obdivovať nezabudnuteľné výhľady na nádherné klasicistické námestie.

Oudenaarde sa nachádza východne od Bruselu a poblíž hranice s Francúzskom. Toto miesto je najlepšie známe pre jeho regionálne pivo a cyklistické preteky Tour of Flanders. Zálievka a cyklistické preteky v Oudenaarde sú udalosťami, ktoré dotvárajú zážitok pri návšteve tohto mesta.

Pre rozmanitosť a zábavu odporúčame ochutnať miestnu kuchyňu. Oudenaarde ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní a pivníc, ktoré sa špecializujú na rôzne druhy miestneho piva a gastronómie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Oudenaarde, letenku môžete nájsť na internete alebo sa informujte o ponukách u svojho osobného cestovateľa. Po prílete do Bruselu doporučujeme prejsť sa po meste a vidieť miesta, ktoré sa už považujú za ikony mesta. Po nezávislom objavení Bruselu by ste mali odcestovať do Oudenaarde, kde okrem cyklistiky nájdete veľa atrakcií a zážitkov.

V Oudenaarde nájdete vynikajúce muzeá, históriu a kultúru. Ak plánujete zostávať v meste niekoľko dní, nezabudnite navštíviť hrad Kasteel van Ooidonk, kde sa skrývajú tajomné príbehy starovekých oblastí. V meste sa nachádza aj závodné múzeum Tour of Flanders a miestna pamätná sien.

Nech ste turista alebo cyklista, Oudenaarde vás určite priťahuje svojou krásnou prírodou a fascinujúcou históriou. Navštívte teda tento nezabudnuteľný kúsok Belgicka a spoznajte kúzlo malého mesta s veľkým srdcom.


Počasie Belgicko Oudenaarde


Belgicko Oudenaarde je krásne historické mesto, ktoré sa nachádza v provincii Východné Flandry v Belgicku. Toto mesto sa môže pochváliť nezabudnuteľnými pamiatkami, skvelou gastronómiou a pamiatkami z 16. až 18. storočia.

Belgicko Oudenaarde má mierne podnebie, ktoré je ovplyvnené vlhkým vzduchom z Atlantiku. Toto počasie prináša množstvo zrážok, ktoré sa distribuujú rovnomerne po celom roku. Priemerná ročná teplota v tomto meste sa pohybuje okolo 10 °C.

Zima v Belgicku Oudenaarde

Zimy v Belgicku Oudenaarde sú chladné a mokré. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 2 °C do 7 °C. Množstvo zrážok sa v tomto období zvyšuje a príležitostne sa môže vyskytnúť sneženie. Počasie v januári býva zvyčajne zahmlené a počasie môže byť zlé, čo môže vyvolať riziko zrážok v podobe sneženia alebo dažďa.

Jarná sezóna v Belgicku Oudenaarde

Jar v Belgicku Oudenaarde prináša s sebou teplejšie počasie a menej zrážok. Priemerne sa teploty v tomto období pohybujú od 7 °C do 13 °C a množstvo zrážok sa znižuje na približne 50 mm za mesiac. Počas apríla a mája je v tomto meste teplejšie a slnečnejšie počasie, čo priťahuje turistov zo všetkých rohov sveta.

Letné počasie v Belgicku Oudenaarde

Leto v Belgicku Oudenaarde je obdobím, keď mesto žije. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 18 °C do 22 °C a množstvo zrážok je približne 70 mm za mesiac. Zatiaľ čo máj a jún sú relatívne suché mesiace, júl a august prinášajú časté búrky a zrážky, ktoré sú niekedy veľmi silné. Letné mesiace sú časom, keď mesto žije a hlavne turisti radi navštevujú nezabudnuteľné pamiatky.

Jeseň v Belgicku Oudenaarde

Jeseň sa v Belgicku Oudenaarde začína približne od septembra a je krátkym obdobím. Priemerné teploty sa pohybujú v rozmedzí od 9 °C do 16 °C a množstvo zrážok sa zvyšuje. Septembrové počasie je často pomerne teplé a slnečné, ale v októbri sa začínajú prejavovať zvyšujúce sa zrážky.

Zhrnutie

Belgicko Oudenaarde patrí k jedným z najkrajších miest v Belgicku a jeho počasie je ovplyvnené oceánskym podnebím. Mesto má mierne teploty počas celého roka a množstvo zrážok sa distribuuje po celom roku. Ak sa rozhodnete navštíviť Belgicko Oudenaarde, mali by ste vziať do úvahy množstvo zrážok a obdobie, v ktorom sem cestujete, aby ste si mohli užiť návštevu tejto nádherné histórickej pamiatky.


Ubytovanie Belgicko Oudenaarde


Ak hľadáte miesto na pobyt v Belgicku, Oudenaarde môže byť tou správnou voľbou. Tento malebný flámsky mestečko ponúka množstvo možností ubytovania, či už hľadáte prenájom apartmánu, hotel alebo penzión.

Hotely
V Oudenaarde sa nachádza niekoľko kvalitných hotelov, ako napríklad Hotel De Zalm alebo Hotel Leopold Oudenaarde. Oba hotely sa nachádzajú v centre mesta a sú ideálnym východiskovým bodom pre prechádzky mestom a návštevy miestnych pamiatok. Oba hotely ponúkajú elegantné izby, klimatizáciu, bezplatné Wi-Fi a privátne parkovisko.

Penzióny
Ak hľadáte menej formálnu možnosť ubytovania, penzióny v Oudenaarde môžu byť skvelou voľbou. Penzión 't Materke ponúka útulné a dobre vybavené izby a apartmány a je len pár minút peši od centra mesta. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi, vonkajší bazén a jazdenie na koni v okolí.

Apartmány
Ak preferujete väčšiu súkromnosť, apartmány môžu byť tou správnou voľbou. Sunset Apartment Oudenaarde sa nachádza v centre mesta a ponúka moderne zariadené apartmány s kuchyňou, klimatizáciou a bezplatným Wi-Fi. Toto ubytovanie má tiež veľkú terasu s krásnym výhľadom na mesto.

Bežne sa cena ubytovania v Oudenaarde pohybuje medzi 50 až 150 eur za noc, pričom to závisí od kvality a miesta ubytovania. Ak hľadáte miesto na pobyt v Belgicku, Oudenaarde je skvelou voľbou, kde nájdete mnoho rôznych možností ubytovania.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Oudenaarde


Odpoveď nespadá do oblasti kompetencie AI, pre najaktuálnejšie a oficiálne informácie o Belgicku, odporúčam sa obrátiť na oficiálnu stránku belgického ministerstva zahraničných vecí a záležitostí EÚ alebo na stránku belgického turistického úradu - Visit Belgium.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky