Objavte lety za najlepšie ceny

Belgicko Antverpy

Počasie Belgicko Antverpy


Belgicko Antverpy patria medzi najväčšie belgické prístavy a sú jedným z najväčších obchodných centier v Európe. Nachádzajú sa na pobreží Severného mora a sú obklopené prírodnými krásami a architektonickými pamiatkami.

Počasie v Antverpách býva typicky mierne a daždivé, s prevažne mrakodrapom a kúskami slnka. V zime môže byť veľmi chladno a zároveň vlhké. Teploty sa môžu pohybovať od -5 stupňov Celzia až do 10 stupňov. V lete býva teplejšie, s teplotami okolo 20-25 stupňov Celzia.

Belgické Antverpy má často daždivé počasie a najväčšie zrážky sú počas jari a jesene. Medzi aprílom a májom je možné zažiť studené jarné dni, kedy sa teploty pohybujú od 5 do 15 stupňov Celzia. V lete býva teplejšie, a teda najpríjemnejšie na prechádzky a obdivovanie architektonických pamiatok.

Ak hľadáte miesto, kde býva teplé a slnečné počasie, Antverpy sú možno nie úplne tou správnou voľbou. To však neznamená, že sa tu nemôžete zabaviť a zažiť neopakovateľné zážitky. Svoje príležitosti tu nájdete napríklad na prechádzkach parkami, návštevách múzeí či ochutnávke miestnych špecialít v reštauráciách.

Celkové počasie v Antverpách môže byť pre niektorých ľudí nepríjemné, no napriek tomu sú tu stále obdivuhodné miesta, ktoré stojí za to vidieť a zažiť. Preto neváhajte navštíviť toto kultúrne a obchodné mesto a objavte jeho krásy sami.


Ubytovanie Belgicko Antverpy


Belgicko a jeho druhé najväčšie mesto Antverpy ponúkajú množstvo možností pre ubytovanie pre návštevníkov. Antverpy sú známe svojou bohatou históriou, kultúrou, architektúrou a umením, takže sa jedná o populárne turistické miesto.

Ak hľadáte ubytovanie v Antverpách, máte na výber rôzne možnosti. Ubytovanie sa nachádza v oblastiach mesta, ako sú historické okrsky, moderné štvrte a oblasti so železničnou stanicou. Väčšina týchto oblastí sa pohodlne nachádza v blízkosti zaujímavých miest v Antverpách.

Jednou z možností je hotelové ubytovanie. V Antverpách sú k dispozícii rôzne hotely, ktoré sa držia rôznych rozpočtových kategórií. Medzi hotely patrí historický Hotel Rubens, ktorý sa nachádza v centre mesta a poskytuje krásny výhľad na historické námestie. Hotel Kasteel Solhof leží v okolí mesta a ponúka jednoduchý prístup, ku krásnej záhrade a ponúka zariaadený vonkajší bazén.

Pre tých návštevníkov, ktorí hľadajú niečo na prispôsobenie svojho rozpočtu, apartmány a hostely sú ďalšou možnosťou ubytovania v meste. Apartmány sú ideálne pre turistov, ktorí chcú zostať v meste na dlhšie obdobie. Potom môžu bývať v plne zariadených apartmánoch, ktoré poskytujú podobný pocit, ako keby boli doma. Okrem toho je v Antverpách k dispozícii veľa hostels, ktoré sú ideálne pre mladých turistov a cestovateľov na úspornom rozpočte.

Airbnb ponúka tiež možnosť prispôsobiť sa jedinečným potrebám každého cestovateľa. Cestovatelia môžu nájsť ubytovania v súkromných domoch alebo bytoch zdieľaných s miestnymi ľuďmi, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami. Okrem toho, Airbnb uvedené ceny sú dostupné pre rôzne rozpočty.

Poslednou a najlacnejšou možnosťou ubytovania je stanovanie. Ak si privyknú, turisti si v Antverpách môžu zabezpečiť stanovanie a ponorte sa do prírody, ktorá je v okolí Antverpách nádherná. Vziať si svoj vlastný stan a spať v prírode je skvelé pre turistov, ktorí hľadajú neobvyklú skúsenosť bývania.

V Antverpách sa tak nebudete mať problém nájsť ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám a prispôsobí sa vašemu rozpočtu. Preto nemusíte premýšľať a vybrať si svoju vysnívanú voľbu ubytovania, aby ste si mohli vychutnať nádherné okolie, ktoré mesto ponúka.


Dovolenka Belgicko Antverpy


Ak hľadáte výletovú destináciu plnú histórie, architektúry a kultúry, mali by ste zvážiť návštevu belgického mesta Antverpy. Toto pôvabné mesto ponúka mnoho zážitkov a pamiatok, z ktorých niektoré by určite stáli za to vidieť.

Antverpy, tiež známe ako Antwerpia v holandčine a Anvers v francúzštine, sa nachádza pri ústí rieky Scheldt, v severnom Belgicku a je druhý najväčší belgicky mesto. Je to mesto s bohatou históriou, ktorého korene sa datujú do stredoveku.

Ak sa chystáte na dovolenku do Belgicka, mali by ste zvážiť návštevu Antverp. Jedným z prvých miest, ktoré by ste mali navštíviť, je niečo na čo sa môžu tešiť milovníci umenia: Antwerpenské múzeum umenia. Múzeum sa skladá zo 4 budov a ponúka obrovskú zbierku belgického umenia, vrátane diel svetoznámych umelcov ako Peter Paul Rubens, Vincent van Gogh a Rembrandt.

Ak ste záujemcom o históriu, mali by ste sa vybrať do rôznych pamiatok, ktoré Antverpy ponúka. Tieto pamiatky sú svedkom bohatej histórie mesta a ukazujú, ako sa Antverpy stali dôležitým obchodným centrom Európy.

Jednou z takých pamiatok je Katedrála Notre-Dame, ktorá je najväčšou katedrálou v Belgicku. Katedrála bola postavená v priebehu 200 rokov a obsahuje veľa umeniu a architektúry z rôznych období. Detali na náhrobkoch zobrazujú svätých a významné postavy mesta, takže navštívenie tejto katedrály by malo byť nevyhnutné.

Ďalšou zaujímavou pamiatkou na navštívenie je pevnosť Het Steen. Toto svetoznáme pamiatka bola postavená v 13. storočí a ponúka veľa histórie a kultúry. Pevnosť teraz slúži ako múzeum a ponúka mnoho exponátov týkajúcich sa histórie mesta.

Navyše, ak máte radi nakupovanie, Antverpy ponúkajú množstvo obchodov a starobinec, kde môžete nájsť unikátne predmety a suveníry. Táto belgická metropola je známa svojimi antikvármi, šperkárstvom a diamantami.

Ako vidieť, Antverpy sú plné krásy a zážitkov. Ak hľadáte dovolenku plnú histórie, architektúry a kultúry, mali by ste zvážiť túto belgickú destináciu na svojom zozname miest, ktoré treba navštíviť. Určite si odnesiete nezabudnuteľné spomienky!


Letenka Belgicko Antverpy


Belgicko – Antverpy: Kúsok Európy s množstvom kultúry a histórie

Antverpy sú jedným z najkrajších miest Belgicka a zároveň jedným z dôležitých európskych prístavov. Ležia v provincii Antverpy, ktorá sa nachádza v severnej časti krajiny, pri rieke Schelde. Jeho poloha ho robí dôležitým miestom pre medzinárodnú námornú dopravu. Antverpy sú tiež známe pre svoju módu, diamanty, cyklistické preteky a množstvo kultúry a histórie.

Ako si rezervovať letenku

Belgicko sa môže pochváliť niekoľkými letiskami, ale najbližšie Antverpám je Letisko Antverpy Deurne (ANR). Letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych miest Európy do Antverp, sú napríklad Ryanair, TUI fly a VLM.

Pri hľadaní letenky do Antverp si uvedomte, že cena sa môže líšiť v závislosti od mesiaca alebo dňa, ale taktiež záleží od leteckej spoločnosti. Je dobrým nápadom sledovať webové stránky pre lety a skontrolovať rôzne ceny spoločností, aby ste našli najlepšiu cenu pre Váš let.

Doprava z letiska

Letisko Antverpy Deurne je umiestnené asi 5 km južne od Antverp. Existujú rôzne spôsoby, ako sa z letiska dostať do mesta, ako napríklad autobusy, taxi alebo prenájom auta. Najrýchlejší a najdostupnejší spôsob, ako sa dostať do mesta, je využiť autobusovú dopravu. Autobusy jazdia každých 10 minút a jazda do mesta trvá približne 30 minút.

Atrakcie v Antverpách

Antverpy ponúkajú množstvo atrakcií a miest, ktoré stojí za to vidieť. Jeden z populárnych miest je katedrála Notre-Dame, ktorá je považovaná za jeden z najkrajších kostolov na svete. Ďalšou populárnou atrakciou je pevnosť Het Steen, ktorá sa nachádza na rieke Schelde. Navštívte množstvo múzeí, ako napríklad Muzeum krásnych umení, ktoré ponúka návštevníkom najväčšiu zbierku flámskych maliarov na svete alebo Muzeum Diamantov, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii diamantov.

Návšteva Antverp je nevyhnutná pre tých, ktorí hľadajú miesto s nádherným architektonickým dizajnom a myseľou-lahúčiace krajiny. Je to miesto s bezkonkurenčnou históriou a kultúrou, ktoré určite stojí za návštevu a objavovanie. A ak rezervujete letenku na letisko Antverpy Deurne, môžete sa tam dostať veľmi jednoducho a pohodlne z rôznych krajín Európy.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Antverpy


Otázka: Aké je hlavné mesto Belgicka?
Odpoveď: Hlavným mestom Belgicka je Brusel.

Otázka: Ktoré mesto je druhým najväčším vo Flandrii?
Odpoveď: Druhým najväčším mestom vo Flandrii je Antverpy.

Otázka: Ktoré obdobie bola Antverpy najväčším prístavom Európy?
Odpoveď: Antverpy bola najväčším prístavom Európy v 16. storočí.

Otázka: Ktorá budova je najznámejšou pamiatkou v Antverpách?
Odpoveď: Najznámejšou pamiatkou v Antverpách je Katedrála Nanebovzatia Panny Márie, ktorá je známa aj ako Antwerpenská katedrála.

Otázka: Aké je najobľúbenejšie jedlo v Belgicku?
Odpoveď: Najobľúbenejším jedlom v Belgicku sú hranolky a rôzne druhy omáčok.

Otázka: Kedy sa v Antverpách koná najznámejší karneval v Belgicku?
Odpoveď: Najznámejší karneval v Belgicku sa koná v Antverpách v nedeľu pred Veľkonočnou nedeľou.

Otázka: Kde v Antverpách sa nachádza najväčší diamant na svete?
Odpoveď: Najväčší diamant na svete sa nachádza v diamantovom múzeu v Antverpách.

Otázka: Kde sa nachádza najstarší divadelný spoločenstvo v Belgicku?
Odpoveď: Najstaršie divadelné spoločenstvo v Belgicku sa nachádza v Antverpách a volá sa Koninklijik Toneelgezelschap Antwerpen.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky