Objavte lety za najlepšie ceny

Arménsko Jerevan (hlavné mesto)

Ubytovanie Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Jerevan, hlavné mesto Arménska, je jedným z najkrajších miest v Kaukaze. Svojim návštevníkom ponúka množstvo pamiatok, veľké množstvo reštaurácií a kaviarní, ako aj útulné a luxusné hotely. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších možností ubytovania v Jerevane.

1. Grand Hotel Yerevan - Luxusné ubytovanie

Grand Hotel Yerevan je jedným z najluxusnejších hotelov v Arménsku. Tento historický hotel, ktorý bol postavený v roku 1926, sa nachádza v samotnom centre mesta a ponúka svojim hosťom komfortné a luxusné ubytovanie. Každá z 104 izieb hotela je útulne vybavená a má k dispozícii moderné zariadenia. Okrem toho hostia môžu využiť fitness centrum, spa a saunu.

2. Tufenkian Historic Yerevan Hotel - Pre milovníkov histórie

Tento elegantný hotel Tufenkian Historic Yerevan Hotel sa nachádza v histórickej časti mesta a ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľný pobyt s príchuťou histórie. Hotel sa skladá z niekoľkých budov, z ktorých každá je prispôsobená podľa štýlu a charakteru regiónu. Izby sú obohatené o prvky arménskej kultúry a designu a každá z nich je vybavená kvalitným zariadením. Hostia si môžu vychutnať aj chutné arménske jedlá v reštaurácii hotelu.

3. Hyatt Place Yerevan - Moderné ubytovanie

Hyatt Place Yerevan ponúka moderné a elegánne ubytovanie, ktoré sa nachádza v centrálnej časti mesta. Tento hotel má na výber 95 izieb, ktoré sú vybavené súčasným zariadením. Každá izba má elegantné nábytok a luxusné postele so závesmi v arménskom štýle. Tento hotel navyše ponúka hostiam aj kaviareň a bar, kde si môžu vychutnať nápoje a jedlá.

4. Republica Hotel Yerevan - Ubytovanie pre každého

Republica Hotel Yerevan ponúka svojim hosťom pohodlné, útulné a moderné ubytovanie a nachádza sa v samom srdci mesta. Hotel ponúka každú z amenít, ktoré by ste mohli požadovať, ako je napríklad kaviareň, bar a večerný klub. Izby sú vybavené súčasným zariadením a sú dostatočne priestranné, aby poskytovali dostatok miesta pre pohodlný pobyt.

5. Diamond House Hotel - Ubytovanie pre tight budget

Ak hľadáte ubytovanie pre tight budget, mali by ste sa pozrieť na Diamond House Hotel. Nachádza sa v samom centre mesta a ponúka lacné a jednoduché izby, ktoré vám poskytnú dostatočný komfort počas pobytu v Arménsku. Hotel ponúka aj kaviareň ako aj prístup k wifi pripojeniu.

V Jerevane nájdete ubytovanie pre každý rodinný rozpočet a každého cestovateľa. Od luxusných hotelov až po ubytovania pre tight budget, Jerevan vás určite neklame. Takže ak cestujete do Arménska, neváhajte a buďte si istý, že si nájdete to správne ubytovanie pre vaše potreby.


Dovolenka Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Arménsko je krajina s bohatou históriou, kultúrou a krásnou prírodou. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Arménsku, určite nevynechajte jeho hlavné mesto Jerevan.

Jerevan je jedno z najstarších kontinuálne obývaných miest na svete a leží na križovatke európskej a ázijskej kultúry. Jeho centrum tvorí obrovský námestie Republiky, kde sa nachádza aj symbol mesta - veľkolepá fontána Vodný tanec. Na námestí si môžete vychutnať atmosféru miestnych kaviarní a obchodov s tradičným arménskym tovarom.

V Jerevane sa nachádza mnoho historických pamiatok, vrátane katedrály Etchmiadzin, ktorá je zároveň najstaršou kresťanskou katedrálou na svete. Inými zaujímavými miestami sú napríklad modrý mešita, katedrála sv. Gregora a veľký akvadukt.

Ak sa chcete ponoriť do histórie a kultúry Arménska, mali by ste určite navštíviť Ajchpárk - pamätník genocídy, ktorý bol postavený na pamiatku 1,5 milióna Arménov, ktorí zahynuli počas genocídy v roku 1915. Okrem toho môžete navštíviť Ajntap - najstaršie tradičné armeňské mesto, ktoré je už od roku 1968 zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

V Arménsku a Jerevane nájdete aj mnoho moderných a zaujímavých miest, ako sú napríklad park Kaskád s múzeom současného umenia, ktoré je umiestnené v mohutnej budove s terasami a fontánami. Veľa zábavy si môžete nájsť aj v reštauráciách s tradičnou arménskou kuchyňou, ktorá si zachováva miestne, autentické chute.

Arménsko a jeho hlavné mesto Jerevan patria medzi najkrajšie destinácie na svete. Toľko histórie, kultúry a krásy si v priebehu jednej dovolenky nezažijete nikde inde. Ak sa ešte rozhodnete pre dovolenku v Jerevane, nie je sa čoho báť - vstup Arménska do EÚ výrazne zjednodušil možnosti cestovania v theňo krajine. Stačí si pozrieť dostupné lety, zarezervovať si ubytovanie a vybrať sa objavovať krásy Arménska.


Počasie Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Arménsko, krajina na Južnom Kaukazu, má subtropické podnebie, ktoré sa postupne mení na kontinentálne. V hlavnom meste Jerevanu sa však zimy stávajú dosť chladné, zatiaľ čo letá sú horúce a suché.

Začiatkom zimy sa Jerevan krásne okúpil v snehu a teploty klesajú na -5°C až -15°C. V lete sa teploty vystupujú na 25°C až 35°C, čo z neho robí jedno z najhorúcejších miest v Arménsku. Najvyššie množstvo zrážok je zaznamenávané v júni a júli, kedy sa v krajine objavujú riedke prehánky.

Obdobie medzi májom a septembrom sa považuje za najlepší čas na návštevu Jerevanu. Teploty sú vtedy príjemné a oveľa lepšie pre turistov, ktorí plánujú turistiku alebo sa chcú len prejsť po meste. V zime by bolo najlepšie sa vybaviť teplou bundou a obuvou, aby ste si užili krásne výhľady na to, ako sa mesto premieňa na zimné kouzlo.

Celkovo je počasie v Jerevane mierne, takže nezáleží na tom, kedy plánujete návštevu mesta, v každom ročnom období tam budete mať čo robiť a vidieť. Jerevan je miestom s bohatou históriou a kultúrou, kde sa nachádzajú kultúrne atrakcie, ako sú napríklad Arménsky národný muzeum alebo Arménska operná a baletná scéna.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v arménskom Jerevane je veľmi dobre udržované a môžete si byť istí, že v každom ročnom období si užijete niečo jedinečné a krásne.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


1) Aký je časový rozdiel medzi Arménskom a mojou krajinou?
Odpoveď: Arménsko má časový rozdiel GMT+4.

2) Aké je hlavné letisko v Jerevane a ako sa tam dostať?
Odpoveď: Hlavné letisko v Jerevane je Letisko Zvartnots a dá sa tam dostať taxíkom alebo MHD.

3) Kde sa nachádza najznámejší pamätník v Jerevane?
Odpoveď: Najznámejší pamätník v Jerevane sa nachádza na kopci Keďron.

4) Aké sú najlepšie časti mesta na ubytovanie?
Odpoveď: Najlepšie časti mesta na ubytovanie sú v centre mesta a v okolí historických pamiatok.

5) Ako sa nazýva hlavné námestie v Jerevane?
Odpoveď: Hlavné námestie v Jerevane sa nazýva Republikové námestie.

6) Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Jerevane?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Jerevane sú v centre mesta a v obchodných centrách ako Dalma Mall a Yerevan Mall.

7) Kde sa nachádza matka Arménie so sochou kopca?
Odpoveď: Matka Arménie s sochou kopca sa nachádza v parku, ktorý sa volá park Vazgen Sargsyan.

8) Aké sú typické jedlá v Arménsku a kde ich môžem ochutnať?
Odpoveď: Typické jedlá v Arménsku zahŕňajú kebab, dolmades (naplnené listy hroznových viničov), lavash (tradičný chlieb) a pilaf (dusená ryža s mäsom a zeleninou). Môžete ich ochutnať v reštauráciách a trhoviskách v meste.

9) Aké sú najlepšie časti mesta na prechádzky?
Odpoveď: Najlepšie časti mesta na prechádzky sú v centre mesta a v historických častiach, ako je napríklad Staré mesto a okolie Matenadaranu.

10) Kedy sa konajú najväčšie festivale a podujatia v Jerevane?
Odpoveď: Najväčšie festivale a podujatia v Jerevane sa konajú počas leta, vrátane Yerevan Jazz Festivalu, Yerevan Wine Days a Erebuni Yerevan Festivalu.


Letenka Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Ak hľadáte zaujímavé miesto pre svoj ďalší výlet, Arménsko a jeho hlavné mesto Jerevan sú skvelou voľbou. A aby ste ušetrili čas a peniaze, odporúčame vám zohnať si letenku.

Letenky z rôznych miest sveta do Jerevanu sa dajú zohnať za relatívne nízku cenu, a to aj počas najfrekventovanejších mesiacov od mája do septembra.

Jerevan, ktorý je jedným z najstarších opevnených miest na svete, je známy svojou bohatou históriou, kultúrou a architektúrou. Je to miesto plné pamiatok, ktoré vás určite zaujme a zapamätáte si ho na celý život.

Jerevan je tiež ideálnym východiskovým bodom pre návštevu aj ďalších zaujímavých miest v Arménsku, ako sú napríklad kláštory Haghpat, Sanahin a Tatev alebo ďalšie mestá ako Goris a Dilidžan.

Po prílete na letisko v Jerevane sa môžete dostať do centra mesta rôznymi spôsobmi. Najjednoduchší spôsob je využiť miestny taxík, no môžete vyskúšať aj miestne autobusy alebo metro.

V centre mesta nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií, obchodov a trhov, kde si môžete kúpiť suveníry či miestne pochúťky. Ďalšou zaujímavosťou je aj socha Matky Arménska, ktorá sa nachádza na kopci a ponúka nádherný výhľad na celý mesto.

Jerevan a celé Arménsko vám ponúkajú nielen historické pamiatky a zážitky, ale aj krásnu prírodu a zaujímavú kuchyňu. Preto neváhajte a zohnajte si svoju letenku do Arménska ešte dnes. Budete mať možnosť mnoho skvelých zážitkov a spomienok, ktoré si zapamätáte navždy.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky