Objavte lety za najlepšie ceny

Arménsko Areni

Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Areni


Q: Kedy bola Aréna postavená?
A: Aréna bola postavená v roku 1967.

Q: Aké je kapacita Arény?
A: Kapacita arény je 25 000 miest.

Q: Aké tímy hrávajú na Arménskoj Aréne?
A: Arménska Aréna slúži ako domovské ihrisko najväčšieho futbalového klubu v Arménsku, FC Pyunik.

Q: Aké sú najväčšie udalosti, ktoré sa konali na Aréne?
A: Najväčšími udalosťami, ktoré sa konali na Aréne, boli kvalifikačné zápasy pre Majstrovstvá Európy 1996 a 2000.

Q: Kde sa nachádza Aréna?
A: Arménska Aréna sa nachádza v hlavnom meste Arménska, v Jerevane.

Q: Aké je vstupné na zápasy na Arménskej Aréne?
A: Vstupné sa líši podľa typu zápasu a sedadla, ale bežné vstupné na zápasy Pyuniku sa pohybuje v rozmedzí 1000-3000 arménskych dramov (2-6 eur).

Q: Je možné si kúpiť lístky online?
A: Áno, lístky na zápasy Pyuniku sú k dispozícii online na oficiálnej webovej stránke klubu.

Q: Aké sú najbližšie dopravné zastávky k Arménskej Aréne?
A: Najbližšie dopravné zastávky k Aréne sú metro Jerevan a autobusová zastávka Karen Demirchyan.

Q: Má Arménska Aréna otvorenú strechu?
A: Áno, Arménska Aréna má otvorenú strechu, ktorá umožňuje divákom sledovať zápasy v slnečnom počasí.

Q: Je možné navštíviť Arénu počas prestávky medzi zápasmi?
A: Áno, Arménska Aréna umožňuje návštevy pre verejnosť počas prestávky medzi zápasmi.

Q: Aké sú najbližšie hotely k Aréne?
A: Najbližšie hotely k Arménskej Aréne sú Hotel Multi Grand Pharaon, Royal Plaza Hotel a Best Western Plus Congress Hotel.


Ubytovanie Arménsko Areni


Arménsko Arena je jedna z najkrajších destinácií v Arménsku, kde sa môžete ubytovať počas svojej cesty po tejto krajine. Táto oblasť ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu a zároveň má množstvo možností pre ubytovanie.

Ak hľadáte ubytovanie v Arménsko Areni, máte na výber niekoľko možností. Jednou z možností je zvoliť si ubytovanie v meste Areni, ktoré sa nachádza v blízkosti dediny Khndzoresk, ktoré sú veľmi populárne medzi turistami.

V meste Areni sa nachádzajú rôzne hotely a apartmány, ktoré sú vybavené základnými ubytovacími zariadeniami. Ceny sa líšia v závislosti od typu ubytovania, ale vo všeobecnosti sú pre turistov dostupné a cenovo prístupné.

Ak hľadáte niečo trochu menej tradičné, môžete si zvoliť ubytovanie v nejakej miestnej dedine. V dedinke Khndzoresk sa nachádza niekoľko hostiniek, ktoré sú zväčša rodinnými podnikmi. Tieto hostinky ponúkajú štýlové miestne ubytovanie a sú obľúbené medzi turistami, ktorí hľadajú niečo autentické.

Okrem toho, v dedinke Khndzoresk sa nachádzajú aj penzióny a privátne domy, ktoré sú vhodné najmä pre skupiny a rodiny s deťmi. Tieto ubytovacie zariadenia sú vybavené kuchynkou, takže si môžete veľmi jednoducho variť vlastné jedlo počas svojho pobytu.

V prípade, že hľadáte niečo luxusnejšie, môžete zvoliť ubytovanie v niektorom z hotelov v okolí Arménsko Areni. Úžasné výhľady na okolitú krajinu si môžete vychutnať v hoteloch, ako je napríklad Artabuynk Boutique Hotel alebo Arpa Resort.

Nezáleží na tom, ktorý typ ubytovania si zvolíte, v Arménsko Areni sa môžete tešiť na nádherné prírodné scenérie a jedinečnú arménsku kultúru. Arménsko Arena je skutočne unikátnym miestom na návštevu a pobyt.


Počasie Arménsko Areni


Arménsko sa nachádza v južnej časti Kaukazu a patrí medzi krajiny s veľmi pestrým klimatickým charakterom. V Arménsku sa nachádza mnoho rôznych regiónov, väčšina z nich je vysoko položených v horách, ktoré ovplyvňujú aj klimatické podmienky.

Areni je malé mestečko, ktoré leží v provincii Vajoc Dzor a je známe hlavne svojimi vínami a ovocím. Mestečko je obklopené kopčekmi a hory, ktoré určujú jeho klimatický charakter.

Areni má typicky kontinentálne podnebie, s výraznou sezónnosťou a extrémnymi teplotami. V lete môžu teploty stúpať až na 40°C, no v zime klesajú na -10°C až -20°C. Väčšina zrážok spadá v zime, kedy aj môžu v oblasti padať snehové zrážky.

Letné obdobie je však obdobím sucha, kedy môže dôjsť k suchu, ktoré ovplyvňuje nielen poľnohospodárstvo, ale aj kvalitu vín, ktoré sú v meste známe.

Na druhej strane, zima prináša niekoľko mesiacov snehu a chladného počasia, ktoré závisí od nadmorskej výšky. Na horách môže byť počas zimy aj niekoľko mesiacov stabilného snehového pokryvu a často dochádza k pádu lavín a prechod cez horské prechody môže byť náročný.

Celkovo možno povedať, že Areni má viac počasia, ako sa na prvý pohľad zdá. Väčšina turistov sa však rozhoduje navštíviť mesto v lete, aby mohli vychutnať krásy prírody, okolitých hôr a ovocných sadov, ktoré sú v tomto období na svojom vrchole.


Letenka Arménsko Areni


Ak hľadáte exotické a kultúrne miesto, ktoré stojí za návštevu, neváhajte a zarezervujte si letenku do Arménska a vyrazte do jeho hlavného mesta Jerevanu. No, ak ste fanúšikom histórie a architektúry, určite nevynechajte návštevu jedného z najkrajších amfiteátrov na svete - Arménskej Arény.

Arménska Aréna sa nachádza približne 20 kilometrov od hlavného mesta Arménska a bola postavená v 1. storočí n.l. v období rímskej expanzie na územie Arménska. Vtedy bola používaná na rôzne divadielne a športové predstavenia.

Aréna, ktorá sa nachádza v údolí rieky Azat, v dedine Garni, bola postavená z červeného tufu a mohla pojať až 5000 divákov. Jeho divadelné predstavenia boli veľkolepé a úchvatné. Na scéne sa konali tie najrôznejšie udalosti - od súbojov gladiátorov až po zápasy s divokými zvieratami.

Dnes Arménska Aréna zostala jedným z najvýznamnejších kultúrnych symbolov Arménska. Navyše, bola zapísaná ako súčasť celého areálu známeho ako "Chram Garni" na zozname Svetového dedičstva UNESCO v roku 2000.

Pre dobré vyhliadky na Arménsku Arénu a najkrajší pohľad na celý amfiteáter sa najlepšie vyhnete davom turistov a navštívte ho skoro ráno alebo večer.

Ak ste do Arménska ešte nezavítali, rozhodne stojí za to si túto krajinu zapísať do zoznamu vašich výletov. Arménsko ponúka nezabudnuteľné zážitky, kde sa stretáva histórie a kultúra s modernou spôsobom života. Nezabudnite preto zabezpečiť letenku na svoj ďalší výlet do Arménska a vychutnajte si neopakovateľnú atmosféru tejto zemky na vlastnej koži.


Dovolenka Arménsko Areni


Ako umelecká díla šperkují krajinu rozmanitou a malebnou, tak i Arménsko, ležící v srdci Kavkazu, dokáže neuvěřitelně okouzlovat svými kulturními bohatstvími, horskými scenériemi a klidnou atmosférou. Pro milovníky cestování, kteří hledají autentické zážitky, je země plná zajímavých míst, která nelze návštěvníky Arménia nechat zapomenout. Jedním z nich je Areni, malebné městečko ležící na dně údolí Araratu, které se rozkládá v jižní části země.

Areni je nejen slavné jako místo konání festivalů a slavností, ale je to také výchozí bod pro turisty, kteří chtějí vidět úžasnou říční soutěsku, slepence a vodopády v okolí. Kromě těchto přírodních krás se zde také nachází řada historických památek, jako např. starý klášter Noravank, který leží asi 5 km jižně od města. Ačkoliv se jedná o klášter z 13. století, získal v poslední době velkou pozornost zřejmě díky svému úžasnému umístění na vrcholu útesu mezi pevninou a horami.

Kromě toho je Areni také známé jako město vína. Oblast okolo města je totiž jednou z nejvýznamnějších producentů vína v Arménii. Místní vinařství jsou specializované na odrůdy zvané "kangun" a "areni", po kterých je samotné město pojmenováno. Turisté si mohou vychutnat nejen samotné víno, ale také celý proces výroby vína a degustace s místními vinaři.

V Arenejské soutěsce se také mohou zapojit do "kůlové kuchyně", což je tradiční způsob vaření jídel pomocí kůlů, které se zasadí do ohně. Zde si turisté mohou vychutnat tradiční arménské pokrmy, jako je například "kishk", tažené těstoviny nebo ovocné koláče.

Všechny tyto turistické atrakce a kulturní bohatství dělají z Areni velmi oblíbené místo pro všechny, kteří chtějí zažít kouzlo Arménska. Okolní prirodni scenérie, tradiční jídlo a víno, historické památky a zajímavé akce jsou ideálním základem pro dovolenou, která nabízí nejen odpočinek, ale také snímky a zážitky, na které budete jistě rádi vzpomínat.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky