Objavte lety za najlepšie ceny

Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)

Ubytovanie Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)


Antigua a Barbuda sú dve karibské ostrovy, ktoré sú známe svojou krásnou prírodou a plážami. Hlavné mesto týchto ostrovov, St. John's, ponúka širokú škálu ubytovania pre turistov, ktorí sem prichádzajú na dovolenku.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné hotely a plné vybavenie, existuje niekoľko možností. Napríklad, Sandals Grande Antigua je all-inclusive hotelový rezort, ktorý ponúka 373 izieb, päť reštaurácií, bazény a centrum pre wellness. The Verandah Resort & Spa je tiež luxusným hotelom sústredeným hlavne na udržateľnosť a ochranu prírody. Okrem toho ponúka aj množstvo aktívnych aktivít, vrátane vodných športov, tenisu a golfu.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupný hotel v centre mesta, hľadajúce osobitnú atmosféru a kultúrne zážitky môžu vyskúšať lokalitu Siboney Beach Club. Hotel ponúka len 12 izieb, takže je to ideálne pre tých, ktorí hľadajú kombináciu nádherného výhľadu a útulnosti. Hostia sú srdečne privítaní k zúčastneniu sa čajových ceremónií a výletov po ostrove.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti pláže, môžete sa pozrieť na South Coast Horizon, kde ponúkajú vily a chatky s výhľadom na Karibské more. Tento rezort ponúka aj súkromné šnorchlovanie a ponorenie vo farbách Janthina a mušliach.

Pre tých, ktorí si radi užijú kúzlo svojej dovolenky s využitím čo najlepšieho výhľadu na more, je tu Pineapple Beach Club. Tento výhľad ponúka aj bazén, ktorý sa z jednej strany ohraničuje skalnatým útesom. Pineapple Beach Club ponúka aj solárne nabíjacie stanice pre elektromobily.

Pomer ceny a kvality platí aj pre Jolly Beach Resort & Spa, štyri hviezdičkový hotel na západnej strane Antigua, kde sa nachádza jeden z najväčších all-inclusive rezortov Karibiku s viac ako 460 izbami.

Skrátka, St. John's na Antigue a Barbuda ponúka širokú paletu možností pre ubytovanie od luxe po malú turistickú chatku. Hostia si môžu zvoliť podľa svojich predstáv a záujmov, a užiť si niekoľko dní kúzla Karibiku na maximum.


Počasie Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)


Antigua a Barbuda, dva ostrovy Karibiku, sú známe pre svoju tropickú klímu, s teplotami počas celého roka zvyčajne medzi 23 a 30 stupňami Celzia. Hlavné mesto Antiguy a Barbudy, St. John’s, sa nachádza na Antigue a ponúka návštevníkom nádherné pláže a slnečné počasie.

Počas zimných mesiacov, od decembra do februára, sú teploty o niečo nižšie, okolo 23 - 27 stupňov Celzia. Dáždové zrážky sú však vzácne a turistika je stále úplne možná. Od marca do júla stúpajú teploty na maximum a dáždové zrážky sú zvyčajne kratšie, ale silnejšie. To však neznamená, že by to počasie nebolo skvelé na plážové aktivity - veď kto by nechcel pobyt na bielej pláži a vychutnať si Karibik naplno.

Od augusta do novembra je sezóna hurikánov a najlepšie je sa vyhnúť tejto časti roka. Ak sa však rozhodnete navštíviť Antiguu a Barbudu počas tejto sezóny, nezabudnite sledovať počasie a inštrukcie miestnych úradov a zachovať si maximálnu opatrnosť.

Celkovo povedané, Antigua a Barbuda ponúkajú návštevníkom ročne konzistentne krásne počasie, aké je vhodné pre letný oddych a plážové aktivity. St. John's, s jeho krásnymi plážami a skvostnou prírodou, je perfektným miestom pre relaxáciu a oddych počas celého roka.


Letenka Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)


Antigua a Barbuda sú krásne Karibské ostrovy, ktoré sú obľúbenými letoviskami pre turistov z celého sveta. Ak sa chystáte navštíviť tieto ostrovy, nezabudnite si zabezpečiť letenku do hlavného mesta, ktoré sa nazýva St. John's.

Letenky do St. John's sa dajú zohnať v mnohých letoviskách po celom svete, ale najlepšie miesto na nákup letenky sú online cestovné agentúry. Výhodou nakupovania letenky online je jednoduchá a pohodlná rezervácia, výber z rôznych leteckých spoločností a samozrejme aj konkurencieschopné ceny. Výhodou je aj otváracie hodiny, tak môžete nakupovať letenky odkiaľkoľvek, či už z pohodlia vášho domova alebo z kaviarne priamo na dovolenke.

Po zakúpení letenky do St. John's je dobré mať na pamäti aj niektoré praktické veci, ktoré vám pomôžu ušetriť čas a peniaze. Pri príchode na letisko v St. John's môžete využiť mestskú dopravu, taxíky alebo si samozrejme môžete požičať auto. Pre tých, ktorí by radi videli viac z ostrova, si môžete prenajať skúter alebo bicykel. Mnohé hotely a rezorty ponúkajú zdarma alebo za poplatok prevoz, takže sa spýtajte na recepcii vo vašom hotely.

St. John's je krásne mesto s viacerými histórickými pamiatkami a plážami. Najznámejšou pamiatkou mesta je katedrála svätého Jána Krstiteľa, ktorá pochádza z 19. storočia. Jej majestátne kamenné schodiská, ktoré vedú k vchodu, sú jednou z najfotogenickejších atrakcií v meste. Staré mesto s úzkymi uličkami a pastelovými domami je tiež určite návštevu hodné.

St. John's má tiež niekoľko prekrásnych pláží ako Jolly Beach alebo Dickenson Bay, kde si môžete užiť pekné biele piesky a kristálovo čistú vodu. Pláže sú obľúbenými miestami pre vodné aktivity, ako sú šnorchlovanie, potápanie, rybolov alebo plávanie.

Antigua a Barbuda sú tiež známe svojou exotickou gastronómiou. Z kuchyne si určite ochutnajte morské plody alebo grilované kurča, alebo si vyskúšajte miestne ovocie. Nezabudnite si ochutnať aj rôzne druhy karibskej kávy a rumu.

St. John's a celé Antigua a Barbuda sú jednými z najobľúbenejších destinácií v Karibiku. Letenky do St. John's si môžete zakúpiť kedykoľvek a za dobrú cenu. Ak hľadáte exotické miesto na dovolenku, nemusíte hľadať ďaleko!


Najčastejšie otázky a odpovede Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)


Q: Aké je hlavné mesto Antigua a Barbuda?
A: Hlavným mestom Antigua a Barbuda je St. John's.

Q: Aké valuty sa používajú v Antigua a Barbuda?
A: V Antigua a Barbuda sa používa východokaribský dolár (XCD).

Q: Aké je počasie v Antigua a Barbuda?
A: Počasie v Antigua a Barbuda je väčšinou tropické, s teplotami od 25 do 30 stupňov Celzia počas celého roka.

Q: Potrebujem vízum na návštevu Antigua a Barbuda?
A: Pre väčšinu krajín nie je vyžadované vízum na pobyt do 90 dní. Všetky podrobnosti nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí.

Q: Aké sú najznámejšie pláže v Antigua a Barbuda?
A: Najznámejšie pláže v Antigua a Barbuda zahŕňajú Dickenson Bay, Half Moon Bay, Pigeon Point Beach a Jolly Beach.

Q: Čo je najlepší spôsob, ako sa presunúť po Antigua a Barbuda?
A: Najlepší spôsob, ako sa presunúť po Antigua a Barbuda, je taxík, autobus alebo prenájom automobilu. Tiež si môžete prenajať bicykel alebo skúter.

Q: Aký je najlepší čas na návštevu Antigua a Barbuda?
A: Najlepším časom na návštevu Antigua a Barbuda je od decembra do apríla, kedy sú príjemné teploty a málo dažďa.

Q: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Antigua a Barbuda?
A: Najlepšie miesta na nákupy v Antigua a Barbuda zahŕňajú Heritage Quay, Redcliffe Quay a Vendor's Market v St. John's.

Q: Aké sú najlepšie miesta na jedlo v Antigua a Barbuda?
A: Najlepšie miesta na jedlo v Antigua a Barbuda zahŕňajú The Admiral's Inn v Nelson's Dockyard, Sheer Rocks v Ffryes Beach a Papa Zouk's na Dickenson Bay Road.


Dovolenka Antigua a Barbuda St. John's (hlavné mesto)


Antigua a Barbuda - dvojica karibských ostrovov, ktoré sú synonymom pre raj na zemi. Obliehané vlnami tyrkysových ťažkých lístkov, svieže ružovkasté pláže a pohostené zlatou fialovou západmi slnka, sú tieto ostrovy západoindických, svojimi krajinnými krásami, jedním z najlepších míst na svete na strávenie dovolenky.

Antigua a Barbuda sa skladajú z niekoľkých ostrovov a sú najsevernejším štátom Východokaribskej súostrovia. Ich hlavným mestom je St. John's, ktoré sa nachádza na ostrove Antigua. St. John's je považovaný za kultúrny, hospodársky a kultúrny centrum ostrova.

Pláže na ostrove Antigua sú nezameniteľné. Po celom ostrove sú roztrúsené úchvatné pláže, ktoré okúzlia každého. Jednou z najkrajších pláží je Half Moon Bay, ktorá sa nachádza v severovýchodnej časti ostrova. Táto pláž je známa svojou nezvyčajnou farbou piesku a tyrkysovým morom. Ďalšou fantastickou plážou je Maple Beach, ktorá sa nachádza v južnej časti ostrova - pokojná pláž v sýto zelenej oáze s ružovkasto-hnedým pieskom a hladkým tiche zátoku.

Jednou z top atrakcií v St. John's je nákupné centrum Heritage Quay. Toto miesto ponúka všetko, od obchodov s módnou a značkovou bielizňou, galérií a darčekových predajní až po reštaurácie. Ďalšími miestami, ktoré by si určite mali pozrieť sú St. John's katedrálne námestie, Antiguánska národná galeria a Fort James.

Ak chcete zažiť niečo mimoriadne, navštívte sa North Sound na Barbuda. Jedná sa o chránený záliv s dvomi ostrovečkami. Tu si môžete vyskúšať kajakovanie alebo potápanie s prírodou. Alebo sa skúste vydať na lov koralových rýb na neobyčajnom piedestale. Dokonalá príležitosť pre každého, kto hľadá dobrodružstvo a zároveň pozorovať prekrásne ostrovy.

Antigua a Barbuda ponúkajú mnoho možností, ako si užiť krásy karibika. Dajte si dovolenku v St. John's a nezabudnite si pozrieť parádny výhľad z výhľadu Shirley Heights a kaviarne s romantickými výhľadmi. Čakajú na vás pláže a prírodná krása, ktoré vymažú všetky starosti nadvlády, čo ste si priniesli na dovolenku s sebou. Takže už začnite plánovanie a nechajte sa lákať karibskými plážami, tykrysovo hladkými vodami a spevom miestnych vtákov.


Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Veľké množstvo uspokojených klientov

Výhodné ceny leteniek

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Prehľadávať letenky